Kto może zostać trenerem personalnym?

Trener personalny to bez wątpienia bardzo intratna posada, która wiąże się ze sporymi profitami. Jednakże na pewno nie można do tejże posady podchodzić w sposób finansowy, nie można mówić o finansach, ale raczej o ludziach, którzy chcą korzystać z usług takiej osoby, gdyż to oni są tutaj najważniejsi. Trenerem personalnym nie może być osoba, która nie posiada żadnego doświadczenia w materii ćwiczeń oraz dostosowania odpowiedniej diety. Dlatego też wszelkie kursy na trenera personalnego nie są skierowane do osób niemających żadnego doświadczenia, dla osób z zewnątrz, dla tak zwanych osób z ulicy. Kursy trenera personalnego zasadniczo są kierowane do instruktorów fitness, instruktorów różnych innych sportów, instruktorów na siłowni, specjalistów od tematyki żywienia, organizatorów obozów, instruktorów fizjoterapii, rekreacji oraz inne osoby posiadające w tejże materii stosowne doświadczenie oraz oczywiście pewną wiedzę.

Czytaj dalej Kto może zostać trenerem personalnym?

Optymalne efekty treningowe

Trening fizyczny bez wątpienia jest czymś bardzo ważnym w życiu każdego z nas. Oczywiście samo pojęcie treningu w niektórych przypadkach możemy sprowadzić tylko i wyłącznie do pojęcie aktywności fizycznej, ale w wielu przypadkach jak najbardziej trzeba mówić o ciężkim wysiłku. Oczywiście nie ma chyba nikogo, kto trenowałby na siłowni nie mając określonego celu przed sobą. Są tacy, którym zależy w sposób szczególny na zredukowaniu swojej tkanki tłuszczowej, są także i ci, którym zależy na znaczącym zwiększeniu wytrzymałości czy też na zwiększeniu masy mięśniowej. W tym miejscu należy podkreślić, iż oprócz codziennego ciężkiego treningu bardzo ważnym elementem są specjalne odżywki wspomagające ów trening. Rodzajów odżywek mamy oczywiście wiele, aczkolwiek na pewno trzeba podkreślić, że większość z nich to naprawdę bardzo wysoka jakość.

Czytaj dalej Optymalne efekty treningowe

Profesjonalne zestawy ćwiczeń

W obecnych czasach biegi stały się bardzo popularne. Niemniej w bardzo wielu przypadkach niewłaściwie podchodzimy do regularnego biegania, dlatego też zbędnie tracimy wiele sił i marnujemy własny potencjał. Stąd też o wiele skuteczniejszym pomysłem jest zaangażowanie pomocy w tymże zakresie. Przydatne szczegóły na naszej stronie www.trening-wytrzymalosciowy.przekazy.pl.

Czytaj dalej Profesjonalne zestawy ćwiczeń

Błędne myślenie…

Myślenie, iż każdy rodzaj treningu, każdy rodzaj aktywności fizycznej pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy jest bardzo mylące. Nie ulega wątpliwości, że nie każdy trening jest dobry na to, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Tymczasem można tu i ówdzie usłyszeć, że przykładowo bardzo dobrym treningiem w kontekście zrzucania „oponki” jest trening siłowy. Jest to błędne. Jeśli bowiem stosujemy trening siłowy, to na pewno nie pozwoli nam on na uzyskanie odpowiednich efektów przy zrzucaniu nadmiaru tłuszczu. Należy, więc odrzucić pewne stereotypy i stosować taki trening, który okaże się być najbardziej skutecznym z możliwych.

Czytaj dalej Błędne myślenie…

Trening na redukcje.

Trening prowadzący do redukcji tkanki tłuszczowej na ogół skierowany jest przede wszystkim do tych osób, jakie pragną wzmocnić swoje mięśnie a także maja nadzieje stracić tkankę tłuszczowa. Treningi tego typu są długoterminowe, zaś ich celem jest utrata znacznej ilości tkanki tłuszczowej a tym samym uzyskanie pięknej sylwetki. Na ogół po ten rodzaj treningu sięgają przede wszystkim kobiety, albowiem to dla nich istotne jest piękne i smukłe ciało, ale warto zauważyć, że coraz częściej także mężczyźni go podejmują. Najlepsze efekty można osiągnąć łącząc trening siłowy z aerobowym, a tym samym ten rodzaj treningu wykonywany jest w każdym fitness klubie, oraz siłowni, zaś wielu z nas ćwiczy we własnym mieszkaniu.

Czytaj dalej Trening na redukcje.

Poznaj podstawy FBW 5×5

Zdrowie jest jednym z najważniejszych aspektów w naszym życiu, co powoduje, że na co dzień staramy się o nie dbać. Oczywiście ważna jest więc nasza codzienna dieta, która to powinna opierać się na zdrowych produktach, pełnowartościowych i takich które to dostarczają do naszego organizmu wielu różnorodnych witamin oraz minerałów. Na pewno więc warto wybrać dietę, nie tylko niskokaloryczną, ale także pełnowartościową, w chwili kiedy chcemy jednocześnie cieszyć się doskonałym zdrowiem, ale także smukłą i piękną sylwetką ciała. Oczywiście aby efekty były szybkie nie możemy jedynie poprzestać na adekwatnie ułożonej diecie. Ważne są bowiem także ćwiczenia fizyczne, które to sprawiają, że możemy każdego dnia cieszyć się idealną kondycją i świetnym samopoczuciem.

Czytaj dalej Poznaj podstawy FBW 5×5

Ważny wybór, jaką podejmiesz decyzję?

Trening siłowy to dosyć popularna dzisiaj forma dbałości o własny wygląd, o pewien prezentowany styl jak również o własne zdrowie. Siłownie są obiektami przystępnymi, nowocześnie wyposażonymi i bardzo chętnie odwiedzanymi przez sporą ilość ludzi. Bez wątpienia zatem warto tutaj wspomnieć o tym, co może dać nam taki trening. Oczywiście jednym z celów jest zwiększenie masy mięśniowej, ale aby było to możliwe, nie wystarczy tylko i wyłącznie trenować. Nasze treningi na siłowni powinny być bowiem wspomagane odpowiednią dietą, która pozwoli utrzymać odpowiednią masę mięśniową, a tym samym pozwoli utrzymać odpowiednią siłę. Co więcej, dotyczy to nie tylko osób, które ćwiczą w ramach swojego wolnego czasu, ale jak najbardziej dotyczy to także sportowców, w tym szczególnie tych, którzy uprawiają kulturystykę. Tutaj odpowiednia dieta jest kluczowa i wraz z ćwiczeniami na siłowni jest podstawą sukcesu. Jej brak jest kluczową przyczyną braku sukcesu. Na co w sposób szczególny należy zatem zwrócić uwagę w owej diecie?

Czytaj dalej Ważny wybór, jaką podejmiesz decyzję?

Czego nie można robić na siłowni?

Okazuje się, że każda siłownia ma swój własny klimat, co sprawia, że często wybieramy ją właśnie pod tym względem. Jednakże bez względu na to, jaki klub wybieramy, musimy wiedzieć, że każda siłownia ma swoje własne zasady, których należy przestrzegać. Czasem w praktyce jest to uciążliwe, jednakże mimo tego, warto wiedzieć, jakie zasady prosperują w danym fitness klubie. Jest to bardzo istotne albowiem siłownia to miejsce publiczne, przez co nie możemy utrudniać treningu innym osobom, jakie tutaj przychodzą.

Czytaj dalej Czego nie można robić na siłowni?

Do przodu i do tyłu

Każdy wybiera taką formę treningu, jaka mu najbardziej odpowiada o ile oczywiście chce trenować swoje ciało. Współcześnie możemy zetknąć się z wieloma metodami treningowymi, które są stosowane zarówno w siłowniach jak i mogą być stosowane w prywatnym treningu w domu. Jedną z form treningu, który jest dzisiaj dosyć często stosowany jest push&pull. Sama nazwa może nam niewiele mówić, aczkolwiek na pewno, jeśli weźmiemy pod uwagę dosłowne tłumaczenie tych słów, to możemy domyśleć się, o jaki trening chodzi. Push&pull to trening opierający się o ćwiczenia wypychające oraz ciągnące. Stąd właśnie wzięła się jego nazwa.

Czytaj dalej Do przodu i do tyłu

Crossfit – moda czy skuteczny trening?

Trudno zaprzeczyć, ze obecnie na całym świecie w dziedzinie sportu panuje moda na crossfit. Wielu uważa, że trening ten jest niezwykle wyczerpujący, a niekiedy wręcz katorżniczy, jednakże mimo tego przekonania, bardzo wielka ilość osób chętnie zapisuje się na tego typu zajęcia, a co więcej ma na tyle motywacji i samodyscypliny, aby regularnie ćwiczyć. Crossfit cechuje się bardzo wielką rozmaitością, możemy uprawiać wiele różnorodnych ćwiczeń, co z kolei sprawia, że ćwiczenia te nigdy się nam nie znudzą nam, albowiem są bardzo zróżnicowane. W czasie takiego treningu możemy, bowiem uprawiać bieganie, skoki, pływanie, dźwiganie, podnoszenie i wiele innych czynności. Istotne jest, bowiem to, aby trening był w jak największym stopniu intensywny i aby pracowały w nim wszystkie mięśnie naszego ciała. Czy więc crossfit to sposób na zdobycie idealnej kondycji i masy mięśniowej, czy też tortura, jakiej nie każdy potrafi sprostać?

Czytaj dalej Crossfit – moda czy skuteczny trening?