Korzyści zdrowotne bambusa

Jednym z odnawialnych zasobów bambusa są jadalne pędy bambusa, które wyrastają z kłącza. Właściwie pandy odkryły, że liście bambusowe i pędy są niezwykle dobre w ich diecie wieki temu, zanim to jeszcze zrobiła ludzkość. Pamiętajmy, że bambus jest w rzeczywistości najwyższą trawą, która jest znana człowiekowi.

Uniwersalność tej trawy jest ogromna, ponieważ ma niewyobrażalnie wielką liczbę zastosowań – meblarstwo, pałeczki, maty, rolety, maszty łodzi, kosze, wędki, naczynia do gotowania i żywność, zwłaszcza popularna w kuchni azjatyckiej.

Czytaj dalej Korzyści zdrowotne bambusa

Instytut medycyny estetycznej

Piękno zawsze stanowiło wartość samą w sobie – choć kanony piękna zmieniały się na przestrzeni lat, w każdej epoce ludzie przywiązywali niezwykle duża wagę do wyglądu. Najnowsze badania naukowe dowiodły, że osoby uznawane za atrakcyjne, postrzegane są też jako bardziej kompetentne, miłe oraz przyjazne. Atrakcyjny wygląd służy zatem nie tylko podbudowaniu poczucia własnej wartości, ale może też w wymierny sposób ułatwić codzienne życie, a nawet dopomóc w karierze zawodowej. Czytaj dalej Instytut medycyny estetycznej

Jak pielęgnować twarz?

Każda osoba a w szczególności kobieta potrzebuje indywidualnego programu pielęgnacyjnego.

Jeśli chodzi o pielęgnację cery suchej, szczególnie jeżeli chodzi o wietrzne lub mroźne dni, właściwym rozwiązaniem dla naszej skóry będzie krem odżywczy z zawartością kojącego składnika, takiego jak D-pantenol oraz łagodzącego oleju z wiesiołka, który efektywnie wpłynie na poziom elastyczności oraz nawilżenia. Należy pamiętać, że nasz kosmetyk do pielęgnacji twarzy może być także dodatkowo wzbogacony witaminą C o działaniu antyoksydacyjnym oraz stymulującym (więcej). Czy dobrym rozwiązaniem jest bardziej treściwa konsystencja kremu?

Czytaj dalej Jak pielęgnować twarz?

Zasady ubioru dla puszystych

Ludzie otyli mają zazwyczaj duże trudności z dopasowaniem codziennego ubioru. Standardowe sklepy optymalizują ofertę na wieszakach, standaryzują ją, a zatem nie posiadają rozmiarów, które po prostu się statystycznie nie sprzedają. Istnieje jednak kilka interesujących, praktycznych zasad pozwalających, tzw. osobom puszystym dopasować garderobę nie tylko wygodnie, ale przede wszystkim modnie. W artykule poznasz te najważniejsze z nich.

Czytaj dalej Zasady ubioru dla puszystych

Zalety korzystania z zabiegów laserowych

Jak to zwykle w życiu bywa wszystko ma swoje wady i zalety. Oczywiście może się zdarzyć, że coś będzie miało zdecydowanie więcej plusów niż minusów lub też odwrotnie. Najciekawsze jednak jest to, że z reguły trudnym zadaniem jest jednoznacznie sklasyfikować co można uznać się za plus, a co za minus. Wynika to z tego, że wada i zaleta czy plus i minus to pojęcia bardzo subiektywne – to co dla jednej osoby będzie korzystne dla innej już wcale takie nie musi być. Czytaj dalej Zalety korzystania z zabiegów laserowych

Wiara w siebie podstwą ludzikch relacji

Jeśli człowiek wie, jak działa wiara w siebie, to jest w stanie zmienić wiele aspektów swojego życia. Oczywiście wiara w siebie nie oznacza: być ślepym, egocentrycznym i zadufanym bufonem. Pewność siebie to nie to samo, co uważanie się za najmądrzejszego. Różnica jest prosta – człowiek pewny siebie ma świadomość swojej wiedzy i tego, że jest autorytetem w jakiejś dziedzinie. Człowiek zarozumiały uważa, że jego poglądy i opinie są jedynie słuszne. Czytaj dalej Wiara w siebie podstwą ludzikch relacji

Wybierz krem dla swojej cery

Twoją twarz szpecą zmarszczki albo pozostałe po trądziku blizny? A może narzekasz na pozbawioną blasku, szarą cerę? W tym przypadku z pewnością dobrze jest zakupić odpowiednie kosmetyki. Ale które będą najlepsze? Ostatnimi czasy sporą popularnością cieszy się krem z jadem węża, który szturmem podbił rynek kosmetyczny. Został opracowany po to, aby wygładzić cerę oraz zapobiegać pojawianiu się zmarszczek.

Czytaj dalej Wybierz krem dla swojej cery