Makijaż ślubny zależny od pory roku

Temat makijażu ślubnego często jest pomijany. Większość kobiet zostawia ten problem swojej kosmetyczce, nie myśląc o tym jakich użyć cieni do powiek czy szminki. Pamiętajcie, że kosmetyczka najpierw musi dokonać analizy waszego wyglądu i określić typ urody, dopiero wtedy może coś zaproponować. Jeżeli tego nie zrobi radzę wyjść, bo pewnie będzie chciała użyć kolorów, których akurat ma dużo, a niekoniecznie będą pasowały do waszej urody.

Czytaj dalej Makijaż ślubny zależny od pory roku

Menu na wesele – jak je ułożyć?

Ułożenie weselnego menu nie musi być trudne. Wystarczy zastosować się do kilku punktów, a zadanie to zakończy się sukcesem. Oto kilka porad, które ułatwią przygotowanie zestawu dań na ten szczególny dzień.

Ustalanie menu warto rozpocząć od wyznaczenie głównego dania. W zależności od ilości gości i ich preferencji smakowych musimy zorientować się czy wśród naszych gości są osoby posiadające szczególne preferencje np. wegetarianie, diabetycy lub osoby chore na celiakię. Jeżeli mamy taką możliwość – przygotowanie odrębnej propozycji dania dla tych osób będzie miłym gestem, który na pewno będzie doceniony. Główne danie to zazwyczaj opcja mięsna. Do niego można dobrać przystawki i lekki deser. Można także wykorzystać różne rodzaje mięs i półmiski z zestawem przystawek i dodatków) takich jak kasze, ryż, ziemniaki, sałatki itp. Dla wegetarianina możemy przygotować kotlety warzywne a celiakowi zaproponować, któreś z bez mącznych dań.

Czytaj dalej Menu na wesele – jak je ułożyć?

Jak wybrać suknię na ślub cywilny?

Czy suknia ślubna na ślub cywilny powinna być biała? Czy może być długa i wytworna, jak te na ślubie kościelnym? Jak dobrać krój i kolor? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

W ciągu ostatnich kilku lat ślub cywilne zyskują na popularności. Coraz więcej par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego. Widać również rozwój trendów w kierunku szycia sukien ślubnych w kolorze białym. Stylizacje znane ze ślubów kościelnych przenikają do ślubów cywilnych.

Czytaj dalej Jak wybrać suknię na ślub cywilny?

CH Maximus – tu skompletujesz cały strój

Wiele osób mieszkających w Warszawie w poszukiwaniu niepowtarzalnych ubrań oraz dodatków, jeździ na zakupy do Nadarzyna. CH Maximus oferuje tam szeroki wybór ubrań polskich oraz zagranicznych producentów. Przyciąga tu także ogromna oferta torebek, butów oraz innych dodatków, co sprawia, że jest to miejsce wybierane przez naprawdę wymagające osoby. Czytaj dalej CH Maximus – tu skompletujesz cały strój

Czynniki decydujące o wyborze sali weselnej

Organizacja przyjęcia weselnego to wielkie przedsięwzięcie, a każda z kobiet marzy by było ono perfekcyjne. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i nerwów przed tym niezwykłym wydarzeniem, warto dokładnie przemyśleć kluczowe wybory, by w dniu wesela wyłącznie cieszyć się swoim szczęściem, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi…

Niewątpliwie pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką powinna zająć się Para Młoda jest wybór sali weselnej, już ona może być bowiem kluczem do sukcesu.

Sala weselna to nie tylko miejsce, gdzie odbywać się będzie impreza, to ona nadaje już pewne ramy, konwencję wesela. W zależności od jej wystroju, otoczenia, obsługi można wyróżnić pewne style wesela tj. wytworny, elegancki, tradycyjny, nowoczesny itp.

Czytaj dalej Czynniki decydujące o wyborze sali weselnej

Jak szukać zepołu na ślub

Jednym z wyborów jakiego musimy dokonać przed ślubem, jest zespół muzyczny.

We Wrocławiu wybór zespołu nie jest łatwy, ponieważ jest spory wybór. Każdy reprezentuje inny poziom muzyczny, różne instrumenty, repertuar czy choćby prezencję. Do tego wszystkiego dochodzi różna cena, jaką młodzi muszą zapłacić za prawie całonocne granie. Najważniejsze jest, aby wstępnie ustalić jaką kwotę jesteśmy w stanie wydać na tą przyjemność.

Czytaj dalej Jak szukać zepołu na ślub

Jak zorganizować wesele dla najmłodszych

Każda para młoda musi stawić czoło decyzji, co zrobić z najmłodszymi podczas wesela. Organizacja czasu dla dzieci nie jest prosta. Maluchy szybko się męczą i stają się śpiące, matki natomiast nie mogą czuć się swobodnie i bawić, gdyż muszą się zajmować swoimi podopiecznymi. Oczywiście para młoda może zadecydować, że przyjmie gości bez dzieci. Jest to rozwiązanie sytuacji, jednak troskliwe mamy mogę martwić się o swoje pociechy i nie w pełni korzystać z zabawy.

Czytaj dalej Jak zorganizować wesele dla najmłodszych

Ubiór gości na ślub

aJeżeli dostaliście zaproszenie na ślub oraz wesele, to kluczowym dylematem potrafi być to, co założyć na takiego typu niezapomniane uroczystości. Z całą pewnością jest parę uniwersalnych rad, do których powinniście się stosować kompletując garderobę. Przede wszystkim wasz strój musi być elegancki, tak aby nie uraził Pary Młodej.

Czytaj dalej Ubiór gości na ślub

Dekoracje podczas wesela

Wesele to jeden z ważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Związek z drugą osobą jest bardzo ważny. Kiedy zapada decyzja o tym, żeby prawnie zalegalizować związek to oznacza decyzję na całe życie o byciu z drugą osobą. Mimo, iż w życiu różnie bywa to jednak początek miłości i małżeńskiego szczęścia zaczyna się jak najbardziej pozytywnie. Wszelkie plany na przyszłość są związane z drugą osobą i stworzeniem rodziny. Taka decyzja nie powinna być spontaniczna tylko bardzo dobrze przemyślana. Czytaj dalej Dekoracje podczas wesela