Zakładanie firmy transportowej

Założenie własnej firmy w dzisiejszych czasach nie jest niczym trudnym. Można zrobić to praktycznie w jeden lub dwa dni. Inaczej sprawa jednak wygląda w sytuacji, kiedy to chcemy założyć firmę transportową. W Polsce wymagana jest licencja na to, aby móc wykonywać każdą formę odpłatnego transportu, a więc zarówno osób, jak i towarów. Osoba działająca bez odpowiedniej licencji naraża się na karę w wysokości ośmiu tysięcy złotych. Czytaj dalej Zakładanie firmy transportowej

Jak otworzyć aptekę krok po kroku?

Własna apteka w dobrej lokalizacja to rentowny biznes, na którego otwarcie może pozwolić sobie każdy z nas. Ponieważ, jak się okazuje, nie trzeba wcale mieć specjalistycznego wykształcenia z zakresu farmacji, aptekę może założyć osoba fizyczna, osoba prawna czy spółka handlowa. Warto mieć jednak na uwadze, że przedsiębiorca, który planuje otwarcie apteki, zobligowany jest to zatrudnienia pracowników z odpowiednim wykształceniem farmaceutycznym. Czytaj dalej Jak otworzyć aptekę krok po kroku?

Jak założyć własny biznes?

Artykuł opisuje wszystko co chcielibyście wiedzieć o zakładaniu firmy, ale wstydzicie się zapytać. Zmiany, wprowadzone od 2012 roku sprawiły, że założenie własnej firmy jest dziś bardzo proste, a koszyk niezbędnych formalności, zdecydowanie się skurczył. Dodatkowo, wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności gospodarczej jest całkowicie darmowy i pozwala na to by jeszcze tego samego dnia stać się oficjalnym właścicielem firmy. Ale od początku – jak to zrobić? Czytaj dalej Jak założyć własny biznes?