Nasze marzenia o urządzaniu domu.

Marząc w młodości o założeniu rodziny głównie mamy na uwadze przyszłego męża lub żonę oraz wspólne potomstwo. Najlepiej, jak udało by się mieć dwójkę dzieci: chłopca – starszego brata i dziewczynkę – młodszą siostrzyczkę, którą starszy brat by się opiekował. Jest to najbardziej znany obraz szczęśliwej rodziny. Po chwili zastanowienia przypominamy sobie o zdrowiu, i od razu nasze marzenia skupiają się głównie na tym, aby nasza rodzina była zdrowa, żeby nas i nasze dzieci nie dotknęła żadna ciężka choroba.

Czytaj dalej Nasze marzenia o urządzaniu domu.

Pomysł na wystrój mieszkania

Wystrój wnętrz to dziedzina stara jak świat. Już od bardzo dawna, ludzie starają się o to, aby ich dom wyglądał idealnie. Z zewnątrz, jak i od środka. I na tym się dzisiaj skupimy. Jak niskim kosztem, można wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Przedstawimy wam nasz prosty sposób na odnowienie wnętrz oraz nadanie im całkowicie nowego charakteru.

Czytaj dalej Pomysł na wystrój mieszkania

Jakie tapety ścienne warto kupować?

Wydawać by się mogło, że wybór ostatecznego wystroju dla wnętrza jest najtrudniejszy w chwili decydowania się na konkretny styl. Tymczasem jednak okazuje się, że również same materiały używane do wykończenia wnętrz nie są łatwe do wybrania. Od tapet ściennych teoretycznie odchodzi się już przy projektowaniu wnętrz i ich wyglądu, jednakże prawda jest taka, że obecnie wykorzystuje się je coraz częściej, zwłaszcza w formach mniej popularnych. Dobrze jest jednak wiedzieć, czy dane tapety są odpowiednio dostosowane do pomieszczenia, w którym chcemy je umieścić.

Czytaj dalej Jakie tapety ścienne warto kupować?

Styl industrialny we wnętrzach

Korzeni stylu industrialnego możemy szukać już w XVIII wieku, sięgając do czasu rewolucji przemysłowej, kiedy to dzięki zmianom technologicznym, przybywało coraz więcej fabryk i budynków przemysłowych. Faktycznie jednak początek stylu industrialnego we wnętrzach mieszkalnych to ubiegły wiek i  lata 50-te, a także okres recesji i upadku wielu przedsiębiorstw i fabryk w Stanach Zjednoczonych. Kryzys i recesja doprowadziły do tego, że wiele budynków przemysłowych, w których mieściły się rozmaite zakłady, opustoszały i zostały zagospodarowane przez artystów na pracownie i na mieszkania. Do budynków tych artyści znosili wszystko to, co zostało w porzuconych fabrykach czyli głównie metalowe meble i rozmaite stalowe dodatki, które adaptowali na swoje potrzeby.

Czytaj dalej Styl industrialny we wnętrzach

Styl skandynawski, czyli urok prostoty!

Proste i funkcjonalne rozwiązania. To główna idea przyświecająca stylowi skandynawskiemu (czy to w urządzaniu wnętrz czy projektowaniu mebli). Dobrą ilustracją takiego podejścia do aranżacji jest to, co na całym świecie proponuje na przykład Ikea. Patrząc na oferowane przez tę sieć produkty, łatwo wyliczyć najważniejsze cechy, które charakteryzują styl skandynawski… Czytaj dalej Styl skandynawski, czyli urok prostoty!

Ciekawe fototapety do kuchni

Nie tak łatwo urządzić kuchnię. Przedsięwzięcie to bywa skomplikowane nie tylko ze względu na koszty i czas poświęcony na układanie glazury, dobieranie szafek i sprzętu, ale też dlatego, że trudno urządzić kuchnię w sposób oryginalny. Kto na co dzień gotuje i wykonuje inne kuchenne prace wie, że wnętrze to powinno być przede wszystkim praktyczne i łatwe do czyszczenia. O ile w innych wnętrzach możemy sobie pozwolić na nietuzinkowe pomysły, w kuchni musimy pod tym względem zachować ostrożność. Czytaj dalej Ciekawe fototapety do kuchni