Aranżowanie wnętrza z pomocą dekoratora

Aranżacja wnętrz to trudne zadanie, z którym muszą się zmierzyć wszyscy, którzy dopiero co kupili swoje własne lokum. Możliwości są tak duże, że często jest problem z wyborem odpowiedniego stylu, materiałów wykończeniowych, oświetlenia, mebli oraz dodatków. Pomocna może się okazać wtedy współpraca z projektantem i dekoratorem wnętrz, który zaproponuje spójną wizję całości wnętrza, uwzględniając wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Wiele osób decyduje się na taką współpracę, mimo że koszt takiej usługi jest spory – zależy od zakresu prac, jakie powierzymy projektantowi. Dekorator doradzi, jak skutecznie i efektownie połączyć różne elementy, w jaki sposób wykorzystać zdobycze nowoczesnej technologii, jak np. oświetlenie LED.

Czytaj dalej Aranżowanie wnętrza z pomocą dekoratora

Wnętrza w stylu shabby chic

Styl shabby chic to trend w aranżacji wnętrz, który ostatnio jest coraz bardziej popularny. Coraz częściej wnętrza są urządzane zgodnie z wytycznymi tego stylu, którego naczelną zasadą jest zestawianie starego z nowym, z naciskiem na dekorowanie przedmiotami naznaczonymi zębem czasu. Co oznacza sam termin shabby chic? Shabby to stary, a chic to po prostu szyk. Idealna jest sytuacja, gdy do aranżacji wnętrza w tym stylu używane są autentyczne, stare przedmioty. Przedmioty zniszczone, z których odchodzi farba, które pomalowane są jasnymi, pastelowymi kolorami. Jeżeli nie dysponujemy takimi wiekowymi przedmiotami, starymi meblami, dopuszcza się możliwość specjalnego postarzania zarówno przedmiotów dekoracyjnych jak i mebli.

Czytaj dalej Wnętrza w stylu shabby chic

Wnętrza w stylu prowansalskim

Styl prowansalski w aranżacji wnętrz nawiązuje do estetyki domów z południa Francji, do regionu Prowansji, która kojarzy się z lawendą, stylowymi meblami i sielskimi wnętrzami.  Wnętrza nawiązujące swoją stylistyką właśnie do klimatów z południa Francji, cieszą się coraz większą popularnością, a miłośnicy sielskich wnętrz, aranżując wystrój swoich domów coraz częściej sięgają bowiem po estetykę prowansalską, która wnosi do wnętrz niepowtarzalny charakter. Styl ten doskonale bowiem wpisuje się w potrzeby ludzi, którzy chcą wprowadzić do swojego domu oryginalność, piękno i przytulność.

Czytaj dalej Wnętrza w stylu prowansalskim

Najbardziej odjazdowy wzór pościeli

Na rynku mamy wiele rodzajów materiału do wyboru. Materiały we wzory potrafią kusić kształtami czy kolorami. Szyjąc coś dla siebie możemy dobrać odpowiedni materiał i poszukać odpowiadającego nam wzoru. Szeroki wybór oferują nam producenci. Mają oni na stronach internetowych pokazane wszystkie dostępne materiały. Podana cena umożliwia porównanie do konkurencji. Mnogość wzorów i kolorów czasem sprawia, że taki wybór wymaga dłuższego przemyślenia. Czytaj dalej Najbardziej odjazdowy wzór pościeli

Co nadaje charekter naszemu wnętrzu?

Świeżo wybudowany dom, czy oddane do użytku mieszkanie zazwyczaj ma białe ściany. Każdego cieszą jasne, przestronne wnętrza, a przede wszystkim własne cztery ściany. Dopiero po kilku latach przychodzi smutna refleksja, że nasze ściany nie są już tak białe, widać na nich ślady rąk oraz zwykłego, codziennego użytkowania. Ogarnia nas jednak lęk przed remontowaniem, malowaniem i związanym z tym bałaganem. Czytaj dalej Co nadaje charekter naszemu wnętrzu?

Urządzamy wymarzony pokój dla przedszkolaka

Urządzając pokój dla dziecka w wieku przedszkolnym, należy brać pod uwagę jego funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Warto wydzielić część służącą do zabawy, nauki oraz miejsce do spania. Meble muszą być solidnie wykonane, z doskonałej jakości materiałów, bezpiecznych dla dziecka. Dlatego rodzice stawiają na coraz bardziej wyszukane meble czy fotele do pokoi dziecięcych. Czytaj dalej Urządzamy wymarzony pokój dla przedszkolaka

Ozdabianie ścian naklejkami

Co zrobić, aby mieszkanie było ładne i stylowe? Jakie dekoracje wybrać? W jaki sposób ozdobić i ożywić wnętrze? Te oraz wiele podobnych pytań zadają sobie z pewnością osoby urządzające swoje nowe mieszkanie lub ci, którzy chcą jedynie coś w nim nieznacznie zmienić.

Wszelkiego rodzaju dekoracje i ozdoby są nieodłącznym elementem każdego wnętrza. To one pozwalają nam osiągnąć ostateczny i upragniony efekt aranżacji pomieszczenia. Czytaj dalej Ozdabianie ścian naklejkami