Sterowany radiowo zegar jako gadżet

Sterowany radiowo zegar stanowi doskonałe połączenie funkcjonalności i estetyki. Niegdyś pomysł synchronizacji czasu za pomocą fal radiowych był co najmniej nierealny. Dziś jednak, w dobie rosnącej popularności wielu technologii, jest jak najbardziej możliwy. Dzięki stale ulepszanym nowinkom technologicznym, zarządzanie wieloma urządzeniami może odbywać się w całkiem inny jak dotąd sposób, czego najlepszym przykładem są czasomierze wspomagane falami radiowymi, które pozwalają na uzyskanie lepszej kontroli nad ciągle umykającym czasem.

Czytaj dalej Sterowany radiowo zegar jako gadżet

Co nam dają zegary?

Zegar to przyrząd, który służy do ciągłego pomiaru czasu. Można je podzielić na takie, które wykorzystują do wskazań tarczę i wskazówki, takie, które wykorzystują symbole faz księżyca, a także cyfrowe, które wykorzystują do wskazań wyświetlacze ciekłokrystaliczne bądź diodowe. W zegarach powszechnie stosowanych, wskazania obejmują najczęściej godziny, minuty oraz sekundy. W niektórych zegarach i zegarkach stosowany jest też system kalendarzowy, który wskazuje dni tygodnia, daty bądź fazy Księżyca. Niektóre zegary posiadają nawet bardzo precyzyjne mechanizmy wskazywania oraz rejestracji czasu z dokładnością do ułamków sekundy.

Czytaj dalej Co nam dają zegary?

Bardzo długa historia zegara

Zegar ułatwiał odmierzanie czasu już w pradawnych czasach. Pierwsze czasomierze w postaci gnomonu, czyli kija wbitego w ziemię pokazującego cień przemieszczającego się Słońca, powstały już w 2500 r.p.n.e. Niektóre źródła podają, że było to nawet przed rokiem 3000 p.n.e. Były one bardzo niedokładne i nieprecyzyjne jednak w tamtych czasach cieszyły się dużym uznaniem i bardzo ułatwiały codzienne funkcjonowanie. Czytaj dalej Bardzo długa historia zegara

Jak sprzedawcy kuszą klientów?

Zakupy to dla większości z nas zwykła, rutynowa, codzienna czynność. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z faktu, że całe sztaby specjalistów od marketingu nieustannie tworzą swoje specjalne strategie, których celem jest nakłanianie klientów do częstych zakupów. Służą do tego między innymi programy lojalnościowe, tak lubiane przez klientów. Czytaj dalej Jak sprzedawcy kuszą klientów?