Przedstawiciele black metalu – Mayhem

W 1983 roku w Norwegii został założony black metalowy zespół Mayhem. Wszystko za sprawą gitarzysty oraz wokalisty Oysteina Aarsetha, który zaprosił do zespołu kolegów ze szkoły – basistę Jorna Stubberuda oraz perkusistę – Kjetila Manheima. W dzielnicy Oslo – Langhus odbywały się pierwsze próby zespołu, który inspirował się twórczością Slayera, Motorhead oraz Celtic Frost. Pierwszego koncertu członkowie Mayhemu doczekali się w 1986 roku, a wówczas pojawiło się także pierwsze demo zespołu, które zostało nazwane jako Pure Fucking Armageddon.

Czytaj dalej Przedstawiciele black metalu – Mayhem

Jak szukać zepołu na ślub

Jednym z wyborów jakiego musimy dokonać przed ślubem, jest zespół muzyczny.

We Wrocławiu wybór zespołu nie jest łatwy, ponieważ jest spory wybór. Każdy reprezentuje inny poziom muzyczny, różne instrumenty, repertuar czy choćby prezencję. Do tego wszystkiego dochodzi różna cena, jaką młodzi muszą zapłacić za prawie całonocne granie. Najważniejsze jest, aby wstępnie ustalić jaką kwotę jesteśmy w stanie wydać na tą przyjemność.

Czytaj dalej Jak szukać zepołu na ślub

Jak zadbać o muzykę na weselu?

Elementem decydującym o tym, czy zabawa weselna będzie udana czy nie jest zapewne muzyka towarzysząca gościom w zabawie. To od niej zależą nastroje gości i pary młodej. Trzeba być świadomym faktu, że muzyka jest najważniejszą częścią wesela. Dlatego zespół weselny powinno się dobrać z należytą starannością.

Czytaj dalej Jak zadbać o muzykę na weselu?

Kto ma zagrać na weselu?

Każda Para Młoda zastanawia się komu powierzyć oprawę muzyczną na weselu. Pierwszy wybór przed którym staną to nie wybranie już konkretnej osoby czy zespołu, a w ogóle zastanowienie się czy chcą aby na weselu grał DJ puszczający muzykę z komputera czy zespół bądź orkiestra. Czytaj dalej Kto ma zagrać na weselu?

Jak znaleźć zespół na wesele w Poznaniu?

Mnogość ofert w internecie zespołów muzycznych w Poznaniu i Wielkopolsce, które proponują swoje usługi jest ogromna. Wystarczy poszukać w internecie na forach weselnych oraz katalogach branżowych związanych z usługami ślubno -weselnymi.  Jednak problem nadal pozostaje jak wybrać dobry, a przede wszystkim odpowiedni dla Siebie i swoich gości weselnych, zespół na wesele. Kilka poniższych przemyśleń mogą Tobie ten wybór ułatwić. Czytaj dalej Jak znaleźć zespół na wesele w Poznaniu?

Oprawa muzyczna wesela a wokaliści

Podczas organizacji wesela jednym z najważniejszych wyborów jest zorganizowanie odpowiedniej oprawy muzycznej imprezy i decyzja o współpracy z odpowiednim zespołem muzycznym na wesele.  To wyzwanie  dla „świeżych” Par Młodych, aby wymarzony zespół potrafił zawsze wyrwać gości do zabawy na parkiecie, efektownie poprowadzić całe przyjęcie i dzięki temu sprawić, że goście weselni nie zapomną tej nocy jeszcze przez długi czas. Czytaj dalej Oprawa muzyczna wesela a wokaliści

Cykl życia zespołów muzycznych

Zespoły muzyczne działające obecnie na rynku muzycznym to w większości zespoły wykonujące popularną muzykę rozrywkową. Dziś aby powstał zespół potrzebny jest tylko zgrany zespół ludzi, którzy wyłonią członków zespołu w mniej lub bardziej skomplikowanym castingu, którego głównymi elementami będzie sprawdzenie możliwości wokalnych kandydatów, ich potencjału wizerunkowego i innych jeszcze cech, które mogą okazać się istotne z punktu widzenia marketingowego i promocyjnego. Czytaj dalej Cykl życia zespołów muzycznych

Zespoły muzyczne w nurcie pop

Zespoły muzyczne istniały na scenie muzycznej chyba od zawsze. Jedyne co zmieniało się na przestrzeni dziesięcioleci to rodzaj wykonywanej przez nie muzyki. Największą jednak popularność zyskały zespoły muzyczne wraz z nastaniem epoki tzw. muzyki popularnej, powszechnie nazywanej muzyką pop. Pop charakteryzuje się swego rodzaju melodyjnością i mało skomplikowaną strukturą muzyczną, której celem jest nadanie utworowi muzycznemu (piosence) maksymalnej melodyjności, dzięki której piosenka ma szansę „wpaść w ucho” naprawdę dużej części potencjalnej publiczności. Czytaj dalej Zespoły muzyczne w nurcie pop