Szkodliwe dodatki w żywności

Żywność nie uchodzi dziś już za zdrową, albowiem wielkim problemem są dodatki do żywności, które to w przybliżeniu można porównać z liczbą 4000. Naturalne jest to, że przemysł spożywczy chce wyprodukować jedzenie, które to będzie zarazem ładnie wyglądać, jak i będzie smaczne. Współczesne jedzenie to mała ilość świeżych surowców, bardzo długie terminy przydatności, a także większe zyski dla każdego potencjalnego przedsiębiorcy. Obecnie przemysł chemiczny jest w tak wielkim stopniu rozwinięty, że ma możliwość odtworzyć każdy naturalny smak czy też zapach. Trudno mu jednak oszukać nasz organizm, ponieważ przyjmuje je on jako nienaturalne artykuły. Jemy więc produkty bogate w toksyczną chemię które to nie mają żadnych wartościowych składników odżywczych. Z kolei człowiek ewoluuje już od milionów lat i jest integralną częścią natury. Z tego też względu organizm nasz nastawiony jest na jedzenie naturalne, występujące w przyrodzie, które to nie jest niczym zmodyfikowane. Jednakże dziś nasze życie diametralnie się zmieniło, zaś dieta wciąż jest modyfikowana za pomocą sztucznych substancji. Nasz organizm nie może dostosować się do chemicznych substancji i broni się, jednakże i tak wywoływane są różnorodne choroby, które są wynikiem niewłaściwej diety.

Czytaj dalej Szkodliwe dodatki w żywności

Jak się zdrowo odżywiać ?

I oto nadszedł Nowy Rok, a z nim karnawał. Tradycyjnie okres zabaw i nieco większego spożycia. W proponowanym nam dzisiaj natłoku artykułów spożywczych trudno jest zorientować się, które z nich są bezpieczne dla zdrowia . Nie mówię tutaj o indywidualnych preferencjach, ale o ogólnych zasadach. Kuszą kolorowymi etykietami, atrakcyjnymi opakowaniami i często niezrozumiałymi nazwami, ale warto się chwilę zastanowić; z czego są zrobione? w jaki sposób? czy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia? Czytaj dalej Jak się zdrowo odżywiać ?

Domowe przetwory i nie tylko

Zima nieubłaganie wyciąga do nas swoje ogromne lodowate łapy i narzuca nam masę różnorakich zmian, dzięki którym efektywniej możemy przystosować się do otoczenia. Najmocniej czytelne przemiany to oczywiście nasze ubranie, które ma nam pozwolić utrzymać odpowiednią temperaturę i chronić przed groźnym wyziębieniem naszego ciała; przestawiamy swoje zegarki, adaptujemy się do szybkiego zachodu słońca i co niezmiernie ważne zmieniamy swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Czytaj dalej Domowe przetwory i nie tylko