Alkomaty

Każdy patrol drogowy posiada alkomaty do sprawdzania trzeźwości kierowców. Nagonki na nietrzeźwych kierowców stały się ostatnio dosyć powszechne, warto więc jest posiadać własny alkomat zanim zdecydujemy się wsiąść po kieliszku za kierownicę. Organizm człowieka może przyjąć określoną dawkę alkoholu tak, by był on w stanie jeszcze prowadzić pojazd. Wiadomo jest, że alkohol pomaga na niektóre ludzkie dolegliwości, jednak spożywany z umiarem.

W problemach z oddawaniem moczu można wypić jedno piwo na dzień, zaś w przypadku migreny czy lżejszego bólu głowy, lampkę czerwonego wina. Według przeprowadzonych przez naukowców badań każda kobieta może wypić jednego drinka, zaś mężczyzna dwa tak, by po upływie pewnego określonego czasu móc bezpiecznie prowadzić samochód. Nie należy przekraczać tej dawki, jeśli planujemy zasiąść za kierownicą samochodu.

Trzeba wiedzieć, że w odpowiednich ilościach alkohol korzystnie wypływa na serce, a także zmniejsza ryzyko śmierci spowodowanej chorobami wieńcowymi, zaś w zbyt dużych może być bardzo niebezpieczny.