Aranżacje łazienki – jakie godne polecenia?

Urządzanie łazienki nie należy do najprostszych zadań. Piękna łazienka to taka, w której wszystko do siebie pasuje i tworzy niejako układankę.

Bardzo popularny od wielu lat jest kolor niebieski, który niezaprzeczalnie kojarzy się z kolorem wody. Jest on wybierany do różnych aranżacji, w związku z czym w łazienkach możemy się spotkać z różnymi jego odcieniami. Oprócz standardowego koloru niebieskiego stosowane są również połączenia z zielenią, bardzo często takie łazienki  nazywane są morskimi. Fantazja aranżacyjna jest bardzo potrzebna podczas urządzania domu czy mieszkania – również łazienki. Niektórzy uważają, że łazienka powinna wykazywać się minimalizmem, podczas gdy w ostatnich latach to ciekawe aranżacje chociażby w stylu retro wygrywają z podstawowymi formami.

Przykładem aranżacji w stylu retro/vintage, która oceniana jest bardzo wysoko również przez specjalistów – dekoratorów, jest aranżacja nawiązująca do natury. Dywaniki przypominające mech, brązowe płytki na podłodze i naturalne kolory beżu na ścianach – to prawdziwy hit ostatnich lat. W takiej łazience można poczuć się jak na łonie natury, wizyta w tym miejscu będzie więc prawdziwą przyjemnością każdego dnia. Godne polecenia są również aranżacje klasycznie – białe. Dla osób, które nie mogą zdecydować się na konkretny kierunek jest to doskonała alternatywa. Co jakiś czas w takiej łazience można zmieniać tylko dodatki i będzie wydawało się, że jest ona urządzana na nowo.

Jest to również doskonała opcja dla osób, które niezbyt lubią przywiązywać się do jednego wystroju, a chcą być na topie w każdym sezonie, nie wydając na ten cel fortuny. Połączenia kolorów również są bardzo modne, jednak należy pamiętać przede wszystkim o całokształcie jaki na koniec otrzymamy poprzez taką kombinację. Mieszanie ze sobą kilku kolorów, wraz z kilkoma stylami może się okazać na samym końcu bardzo złym pomysłem, który do niczego nie pasuje. Aranżacja łazienki powinna być przemyślana i dobrana tak, aby na końcu otrzymać niepowtarzalny efekt. Pamiętajmy więc o dobraniu właściwych elementów pod każdym względem. Kupujmy je w najlepszych sklepach, jak wolnoopadający kompakt wc na castorama.pl.