Automatyczne skrzynie

Producenci samochodów, dają klientowi wybór, pomiędzy skrzynią automatyczną a manualną. Stosowane w nowych samochodach automatyczne skrzynie biegów cieszą się coraz większą popularnością i uznaniem już nie tylko na rynku motoryzacyjnym w Sanach Zjednoczonych, ale i europejskim. Ich działanie polega na zmianie biegów wraz ze zmianą prędkości pojazdu, zwalniając tym samym użytkownika samochodu z konieczności manualnej zmiany biegów podczas prowadzenia samochodu.

Automatyczne skrzynie biegów niosą swoim posiadaczom wiele korzyści, takich jak między innymi możliwość uzyskania, podczas prowadzenia pojazdu bardzo płynnej, a co za tym idzie niezwykle komfortowej i przyjemnej jazdy, dzięki uzyskiwaniu optymalizacji przełożenia do obrotów, jakie uzyskuje silnik pojazdu mechanicznego. Dzięki temu silnik samochodu ma możliwość uzyskania większego przebiegu i o wiele dłuższej żywotności, niż silnik samochodu, wyposażonego w jakże popularną, manualną skrzynię biegów, ponieważ nie jest on narażony na tak duże zmęczenie.

W zależności od upodobań do sposobu jazdy posiadacza samochodu, może on wybrać spomiędzy dwóch rodzajów automatycznych skrzyń biegów, a mianowicie może wyposażyć swoje auto w skrzynię hydrauliczną lub skrzynię hydrauliczną ze sterowaniem elektronicznym.