Bądź na bieżąco z aktualizacjami

Dla użytkowników przyzwyczajonych do starszych rozwiązań aktualizacja systemu Windows XP do systemu Windows 8 może początkowo wydawać się zbędnym działaniem. Każdy, kto ma swoje ulubione programy, doskonale zdaje sobie sprawę jak trudno rozstać się z tym, co jest już doskonale znane, a przy tym dobre.

Warto jednak uświadomić sobie, że aktualizacja oprogramowania nie tylko pozwoli firmie iść z duchem czasu, ale też w dalszej perspektywie usprawni codzienne procesy.

Dlaczego warto zdecydować się na aktualizację?

Choć dla użytkowników przyzwyczajonych do starych rozwiązań aktualizacja systemu do wyższej wersji może oznaczać początek rewolucji, ważne, aby otworzyć się na nowe możliwości, które niesie ona ze sobą. Ponadto, nowa wersja, prędzej czy później wyprze tę starą, a firma, która nie podąży za aktualizacją, straci na innowacyjności. A to przecież jeden z celów, do którego dąży większość przedsiębiorstw na polskich rynku. Dlatego należy zaktualizować oprogramowanie, aby nie pozostać daleko w tyle za konkurencją. Co więcej, postęp jest kluczowy, a firmy z silnym zapleczem technologicznym powinny traktować aktualizacje systemu jak rutynowe działanie.

Zmiana systemu Windows XP na Windows 8

Choć system Windows 8 budził na początku pewne zastrzeżenia, ze względu na zupełnie różniący od starszych wersji interfejs, to z czasem zyskał sobie aprobatę użytkowników. Ci docenili mnogość możliwości, które oferuje system oraz wprowadzenie licznych innowacji, których zastosowanie w systemie Windows XP nawet nie było możliwe. Dzięki szerokiemu wachlarzowi aplikacji i programów, Windows 8 pozwala na realizację celów biznesowych szybko i skutecznie. To, co wyróżnia system, to pakiet Microsoft Office 365, który nie tylko daje dostęp do sprawdzonych programów, takich jak m.in. Word, Excel czy Outlook, ale i możliwość optymalizacji interakcji z pracownikami za sprawą SharePoint, Exchange i Lync.

Aktualizacja i jej zalety

To, na co należy zwrócić uwagę to fakt, że aktualizacja systemu Windows XP pozwoli użytkownikowi podążać za technologicznymi trendami i wyprzedzać w działaniach tych, którzy o aktualizacji jeszcze nie zdążyli pomyśleć. Co więcej, Windows 8 wyposażony w narzędzia optymalizujące pracę pozwoli użytkownikowi na lepsze zarządzanie swoim czasem, a w rezultacie, efektywniejsze wykonywanie działań. Niewątpliwym atutem zaktualizowania Windows XP do Windows 8 jest także możliwość korzystania z systemu na różnych urządzeniach mobilnych, a to z kolei oznacza przełom podejściu w pracy – od teraz jest ona możliwa w każdym miejscu i o każdej porze. Warto także nadmienić, że Windows 8 na tle starszych wersji wyróżnia się wysokim stopniem interakcji człowiek-komputer (HCI), dzięki przyjaznemu i atrakcyjnemu wizualnie interfejsowi tekstowo-graficznemu.