Baza firm

Sporządzona przez Adama baza firm (na kartce) była dość długa. Na 1-szy ogień poleciały kondydatury znajomych. Ekipy przychodziły jedna za drugą, a ich cenniki kształtowały się na poziomie stawiającym włosy na głowie. Załamany odpuścił polecaną jakość i przeszedł do listy stworzonego samodzielnie. W tej samej chwili okazało się, że adresy firm z internetowego spisu branżowego sa bieżące, a Ci chętni do wyceniania prac. Przybyły cztery ekipy, a ich kosztorysy każdej były niższe niż wspomnianych wcześniej.

Przystąpienie do prac remontowych nastapiło śpiesznie. Sprawna ekipa wyłoniona podczas swoistej rywalizacji wykonała zadanie na pięć. Zadowoleni mieszkańcy mogli wprowadzić się omal do nowiuteńkich pomieszczeń. Wszyscy ludzie byli zadowoleni, włączając w to firmę, która widziała, że wydane na wpis do katalogu korporacji pieniądze śpiesznie się zwróciły. Spis firm w sieci okazał się przepustką do ładniejszego lokalu mieszkalnego oraz dodatkowo do dochodów i mniejszych wydatków. Stali klienci dostają rabat… ale to tym innym razem.

Nieudane próby kontaktu sprowadziły go do poszukiwania w globalnej sieci Internet. Pomimo, że wcześniej chciał tego uniknąć. Znalazł strony po nazwach korporacji, jednakże i tam nie było aktualnych numerów komórek. Jak się okazało modyfikacja wpisu|informacji na swojej stronie była zbyt trudna dla pracowników. Gdyby mieli formularz do zmiany zawartości pola telefon|numer, ulica, i tak dalej. to ażeby to zrobili. Niestety nie mieli, zatem nie umieli. Siłą rzeczy Konrad zdenerwował się. Z pomocą przyszedł mu branżowy spis firm umieszczony w Internecie.

Bardzo szybko znalazł to, czego szukał i mógł przejść do umawiania się na wycenę. Przy okazji szukania przedsiębiorstw|firm podanych przez kolegów spisał sobie wiele innych, które przykuły jego uwagę. Były to firmy ekologiczne, ktorych witrynki budziły zaufanie, były również ciekwe. Nasz bohater wiedział, że zrobienie takich reklamówek jest proste, ale tylko firmy dobre decydują się na ich powstawanie. Ich właściciele zdają sobie sprawę, że to się śpiesznie zwróci w postaci nowych kontrahentów. Nie mylili się, tak się stało.

Wniosek z tej historii jest taki, że czasem najprościej jest od razu zaufać przyszłościowym metodom wynajdowania firm, a nie zdawać się na zamierzchłe sposoby. Znajomi dobrzy, niemniej jednak globalną sieć lepsza, szybsza, pewniejsza. Aktualna baza firm jest bardzo wartościowa, pomaga kontakt, niemniej jednak także łatwe przegląd ofert. W tzw. kontaktach business to business korzysta się prawie w ogromnej liczbie przypadków w chwili obecnej z folderów firm, bo to najszybszy metodę. Kompleksowość takich spisów jest pozytywną cechą , której przecenić nie można.