Ceremonia Ślubna

Ceremonia ślubna wymaga niezwykle dobranej oprawy. Najważniejsze, aby wszyscy goście i zebrani dobrze się bawili. Dobra zabawa będzie gwarantowana jeśli zamówimy profesjonalistów, czyli przede wszystkim orkiestra, wodzirej lub dj, fotograf ślub warszawa również musi być profesjonalny, aby wszystko zostało uchwycone na zdjeciach slubnych. Oczywiście duże znaczenie mają też stroje, nie tylko panstwa młodych ale również gości, które powinny być z gustem i pasować do okazji.

Dzień slubu zazwyczaj pamięta się do końca życia, dodatkowo jak zostaną zachowane te chwile zachowane na zdjęciach tym bardziej i dokładniej się pamięta. Trzeba wszytko należycie przygotować, aby nie zakłócało to wspaniałej uroczystości.

Niektórzy uważają, że o wiele prościej przygotować jakąś konferencje niż własne wesele. To wydarzenie dotyczy dwóch często zupełnie różnych rodzin i czasem trudno się we wszystkim dogadać, zgodzić, bo inne gusta, odmienne tradycje. Mam nadzieje dzięki tym wskazówka łatwiej będzie Wam to wszystko poukładać.
Kto pokrywa koszty wesela? Kiedyś ten „przywilej” należał do rodziny panny młodej, a rodzina pana młodego opłacała np. orkeistrę, wódke, napoje. Jedank od dłuższego czasu koszty sa podzielone i często każdy płaci za swych gości. a dodatkowe koszty są dzielone na połowę.
Zadania Świadków– zebranie listy prezentów ślubnych, towarzyszenie młodym przy załatwianiu formalności w kościele , urzędzędzie stanu cywilnego, przygotowanie wieczoru kawalerskiego i panieńskiego, pomoc przy odbieraniu kwiatów podczas składania życzeń. Najleppiej osoby, które mają zostać naszymi świadkami, należy wyznaczyć przynajmniej dwa, trzy miesiace wcześniej.
Kogo należałoby zaprosić na ślub? W zaproszeniu powinna paść informacja kto zaprasza, gdzie i kiedy odbędzie się ta uroczysta chwila. Warto dołącyć tez prośbe o potwierdzenie przybycia do wyznaczonej daty podanej w zaproszeniu. Wysyłanie zaproszeń najlepiej zacząć 2 miesiące wcześniej. Dobre wychowanie mówi, że najbliższym takie zaproszenie najlepiej wręczyć osobiście. Osoby zaproszone tylko na ślub nie obowiązuje podarowanie prezentów
Kto prowadzi do ołtarza panne młodą? W tradycji angielskiej to ojciec panny młodej ją prowadzi. Pan młody zaś czeka na swoją wybranke przed ołtarzem razem ze świadkami. Do ołtarza prowadzi ksiądz lub młodzi sami. W pierszych ławkach zasiadają najbliżsi rodzice, krewni, przyjaciele.

Z kościoła pierwsza wychodzi zaś para młodych, a dopiero za nią goście. Przed kościłem młodych obsypuje się płatkami róż, ryżem lub drobnymi, które maja potem wyzbierać.
Wręczając kwiaty należy odwinąć je z papieru, główką do góry podać i bezpośrednio młodym wręczyć.
Jak rozsadzic gości przy stole? Honorowe miejsca zajmują Państwo młodzi, obok świadkowie i przyjaciele. Przy planowaniu kto koło kogo usiądzie dobrze to zaplanować, by koło siebie siedziały osoby, które się znają i dobrze ze sobą czują.


Kto wznosi toast jako pierwszy?

Ojciec panny młodej potem ojciec pana młodego , świadkowie. Pamiętajmy że toast powinien być przemyślany, miły ciepły i w miarę krótki.
Koniecznie po zakończonej uroczystości warto by pan młody przeniósł Pannę młoda przez próg wtedy przez całe życie będzie Cię nosić na rękach.

Dobrze ten dzień slubu utrwalić na zawsze na pięknych zdjeciach slubnych warszawa