Chusty do noszenia dzieci

Chusty stanowią jeden z najstarszych i jednocześnie cieszących się największą popularnością rodzajów nosideł. Ich ogromny wybór, jaki mamy obecnie na rynku sprawia, że każda mama jest w stanie znaleźć dla siebie taką, która zapewni jej największy komfort, zaś dla maluszka będzie stanowiła okazję do bliskiego kontaktu z mamą.

Wielu rodziców boi się, że chusta nie zapewni odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla ich smyka. Najczęściej ich wątpliwości budzi kwestia upadku. Należy zauważyć, że stanowią bardzo stabilny rodzaj nosidła, z którego żaden, nawet najbardziej ruchliwy szkrab nie będzie miał możliwości wypaść.

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, na rynku istnieje rozmaity wybór produktów tego rodzaju. Do naszej dyspozycji są chusty tkane, które w kategorii tych towarów cieszą się największą popularnością. Do jej wykonania użyty został prostokątny kawałek materiału, który należy zawiązać w odpowiedni sposób. To właśnie od wiązania zależy, czy zapewnimy maluszkowi należyty stopień bezpieczeństwa. Jej zaletą jest fakt, że szkraba można nosić w dowolnej pozycji, zarówno przodem, przodem na biodrze lub na plecach. W zależności od wzrostu osoby noszącej, można dopasować ją do każdego rodzica. W każdej chwili mamy możliwość przemienienia ją w kocyk lub hamak. Prawidłowo użytkowana może posłużyć nam przez bardzo długi okres.

Na rynku spotkać można również chusty elastyczne, które dzięki swoim właściwościom można bez problemów założyć i zawiązać. Sprawdzi się perfekcyjnie w przypadku małych dzieci – do 3-4 miesiąca. Jej zaletą jest fakt, że ciężar smyka na barkach rodziców rozkłada się równomiernie, co w efekcie istotnie przekłada się na komfort dla kręgosłupa. Jedynym ograniczeniem, jakie można spotkać w sposobie jej użytkowania to pozycja noszenia dziecka. Niemożliwe jest przenoszenie smyka na plecach oraz na biodrze.

Chusta kółkowa stanowi następny rodzaj nosideł, z jakimi mamy do czynienia na rynku. Ma kształt prostokąta, jedna jej krawędź zakończona jest kółkiem, podczas gdy druga tzw. ogonem. Wspomniany ogon służy do przekładania przez kółko, dzięki czemu możemy regulować jej długość. Dedykowana jest najmłodszym dzieciom, do noszenia w pozycji leżącej lub tym, które zaczynają już samodzielnie siadać.

Kolejny rodzaj chust stanowią te typu „pouch”. Stanowią rodzaj materiału zakończonego pasem, który służy do przekładania przez ramię. Z uwagi na obecność kółek, może być regulowana, jednak nie jest uniwersalna, dlatego przed zakupem warto sprawdzić informacje producenta na temat dedykowanego wzrostu rodzica.