Ciekawe miejsca do zwiedzenia w Łodzi

Łódź jest stosunkowo dużym miastem nie cieszącym się jednak zbytnio dużym ruchem turystycznym. Czy aby na pewno nie ma w nim co zwiedzić? Dlaczego turyści wybierają Wrocław, Kraków, Gdańsk czy Poznań.
Faktycznie w Łodzi brakuje miejsca, które stało by się jej rynkiem głównym. Zamiast rynku głównego jest kilka miejsc pełniących funkcje rynku m.in Manufaktura czy też Stary Rynek. Może dlatego tak mało ludzi przyjeżdża zwiedzać to miasto ?


Łódź ma do zaoferowania natomiast przepiękne stare kamieniczki po renowacji znajdujące się na ulicy Piotrkowskiej. Przepiękne parki, ogród botaniczny i zoologiczny, a także niedawno oddaną Manufakturę. Możecie zwiedzić też muzeum włókiennictwa, muzeum SeMaFor-a, a także lunapark. Z ciekawych miejsc należy także wymienić stary cmentarz, park na Zdrowiu i muzeum kinematografii. Pełno też w mieście jest klimatycznych miejsc z naprawdę uroczymi kawiarniami, restauracjami i pubami. Łódź staje się też coraz ładniejszym miastem, gdyż remontów w niej jest co nie miara  🙂 Niedawno włodarze miasta wyremontowali centrum, a właściwie ulicę Mickiewicza i  od razu zrobiło się znacznie ładniej. Warto zajrzeć też do nowo oddanej Sukcesji czyli nowej łódzkiej galerii handlowej z kilkoma salami kinowymi, oraz do Imaxa, który znajduje się w Manufakturze. W Łodzi na ulicy pabianickiej znajduje się też największe podobno centrum handlowe w Polsce z Ikeą, marketami i mnóstwem sklepików i restauracji. To miejsce nazywa się Port Łódź i jest idealnym miejscem dla zakupocholików 🙂

Przewodnik turystyczny – Co można zwiedzać w Łodzi