Co powinna zawierać wyprawka dla dziecka?

Oczekując na narodziny dziecka często zastanawiamy się, jak zmieni się nasze dotychczasowe życie i jak poradzimy sobie w nowej, niezwykle odpowiedzialnej, roli. Niejednokrotnie wyobrażamy sobie siebie w roli rodzica i śnimy o nienarodzonym potomku. Ciąża to niezwykły czas, który zmusza do refleksji i często jest impulsem do życiowych zmian.

W oczekiwaniu na dziecko

Na samym początku ciąży większości przyszłych rodziców termin porodu wydaje się odległym wydarzeniem. Tymczasem dziewięć miesięcy, czy jak ktoś woli czterdzieści tygodni, mija w ekspresowym tempie. Owszem początki bywają trudne, a osłabienie i złe samopoczucie towarzyszące pierwszemu trymestrowi zdają się ciągnąć w nieskończoność, ale ostatecznie czas spędzony w „dwupaku” mija w oka mgnieniu. Dla większość par radość z bycia rodzicem jest tak wielka, że już niemalże od pierwszych chwil chcą podzielić się nowiną ze światem. Przyszłe mamy i przyszli tatusiowie często zakładają zabawne koszulki informujące otoczenie, że spodziewają się dziecka, naklejają na szybę samochodu naklejki mówiące o tym, że wewnątrz znajduje się kobieta w ciąży i z dumą prezentują zdjęcia swojego nienarodzonego potomka. Wiele par już w pierwszych tygodniach ciąży nie może przejść obojętnie obok sklepu z dziecięcymi ubraniami, wózkami czy zabawkami.

Wyprawka dla noworodka

Mniej więcej w połowie ciąży rodzice zaczynają kompletować rzeczy niezbędne maleństwu. Wyprawka dla dziecka stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla osób spodziewających się pierwszego dziecka, do którego warto dobrze się przygotować. Zanim wpadniemy w wir zakupów koniecznie zastanówmy się nad tym, co naprawdę będzie nam potrzebne i spróbujmy listę niezbędnych rzeczy jak najbardziej dopasować do swoich potrzeb. Poczytajmy opinie o niani elektronicznej, porównajmy kilka modeli łóżeczek, przyjrzyjmy bogatą ofert wózków. Osoby mieszkające poza miastem lub spędzające dużo czasu na łonie natury powinny wybrać wózek z pompowanymi kołami, gdyż inny może nie poradzić sobie na leśnych czy piaszczystych ścieżkach.  Dla mieszkańców miejskich bloków z całą pewnością ważniejsza będzie waga i sposób składania dziecięcego pojazdu. Także wybierając butelki, smoczki czy ubranka warto zastanowić się co będzie najpraktyczniejsze dla nas, a nie ślepo podążać za opinią innych.

Wybierając się na zakupy nie dajmy się zwariować. Gdy nasze mieszkanie ma 35 metrów kwadratowych doprawdy zakup elektronicznej niani nie jest koniecznością. Designerskie przewijak z całą pewnością będzie fantastycznie wyglądał, ale czy aby na pewno będzie nam służył przez długi czas? W uroczym bawełnianym body ze śmiesznym nadrukiem nasze maleństwo będzie wyglądało zabawnie, ale czy guziki na plecach nie będą go upijały i czy będziemy mogli je bez trudu zapiąć?