Co warto wiedzieć o taśmach kroplujących?

Taśmy kroplujące to nowoczesny system nawadniania, na który decyduje się coraz więcej osób, szczególnie jeśli chodzi o te zajmujące się profesjonalnie uprawą. To rozwiązanie z pewnością zda egzamin w różnych miejscach, takich jak działki, szklarnie, ogrody czy całkiem spore pola uprawne. Należy pamiętać o tym, że dzięki nim jesteśmy w stanie nie tylko dostarczać wodę, ale także różnego rodzaju środku ochrony roślin czy też nawozy. Jest to sposób za pozbycie się problemu nawadniania, które pochłania duże koszty.

Taśmy kroplujące mają całą gamę zalet, o których jak najbardziej należy wspomnieć. Dzięki ich zastosowaniu rośliny i cała reszta plonów jest uzyskiwana w zdecydowanie lepszej jakości, niż dzieje się to w przypadku innych, bardziej klasycznych form nawadniania. Przy tym to rozwiązanie jest po prostu oszczędne, a dzieje się tak dlatego, że woda i inne środku dostają się tam gdzie powinny w bardzo precyzyjny sposób, co zapewnia gwarancję późniejszej jakości. Zużywamy tylko tyle wody, ile tak naprawdę jest nam jej potrzebne, ponieważ dostaje się ona bezpośrednio do strefy korzeniowej. Warto również zaznaczyć, że rozprowadza się ona równomiernie bez względu na silne podmuchy wiatru czy też inne niedogodne warunki atmosferyczne.

Trzeba pamiętać również o tym, że to nie tylko mniejsze zużycie wody, ale także samej energii, jakie zużywamy zdecydowanie więcej przy zastosowaniu innych systemów. Dzięki użyciu taśm kroplujących możemy też mówić o tym, że jesteśmy mniej narażeni na działanie chwastów, lepiej zabezpieczamy nasze plony także przed innymi chorobami, które je bardzo często dotykają. Co bardzo ważne, przy zastosowaniu taśm, nasza gleba jest bardziej zbita, co umożliwia nam też większe pole manewru.

To wszystko to większa wydajność przy mniejszym zużyciu wielu zasobów, także ludzkich sił, ponieważ rozwiązanie to jest po prostu komfortowe i wygodne. Istotne w przypadku taśm kroplujących może być zastosowanie tak zwanego przepływu turbulencyjnego, dzięki któremu zagwarantowany jest równomierny odpływ wody na całej długości naszej linii. Montaż samej instalacji być może nie jest łatwy, ale odpowiedni system zapewni nam mniej pracy przy większych efektach. Najlepsze instalacje pozwolą nam być spokojnym o brak zatykania się taśm nawet przy zastosowaniu ich na bardzo rozległym obszarze, a specjalne otwory wylotowe zapobiegną działalności nieprzyjaznych owadów.