Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław to jedno z najstarszych i najciekawszych miast w Polsce. Nic zatem dziwnego, że każdego roku przybywa do niego mnóstwo turystów, którzy chętnie podziwiają zarówno zabytki, jak i zupełnie nowe przedsięwzięcia miasta.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Na pewno na szczególne zainteresowanie zasługuje Rynek z urokliwymi kamieniczkami. Warto przybyć tutaj np. w okresie świątecznym, kiedy rozpościera się tutaj malowniczy jarmark lub wiosną, kiedy rzesze osób z różnymi talentami ukazują przechodniom swoje umiejętności.

Na rynku na pewno skosztujemy pysznych dań oraz napijemy się zimnego piwa ważonego w jednej z większych restauracji w Polsce. Spotkamy tutaj różne narodowości i porozmawiamy we wszystkich językach świata.

Idąc dalej udajmy się w kierunku Ostrowa Tumskiego. Tutaj na naszą uwagę zasługuje biblioteka na Piasku a także niezwykle urokliwe okolice z katedrą. Przejdziemy przez most zakochanych i szybko dojdziemy do Panoramy Racławickiej.

Dla młodych ludzi dużą atrakcją na pewno będą wyższe uczelnie. Warto je odwiedzić zanim podejmiemy decyzję o późniejszym studiowaniu na wybranych kierunkach.

Wieczorem na pewno nie zabraknie atrakcji. Do odwiedzenia jest mnóstwo pub-ów oraz kina i teatry. Fani opery wcześniej powinni zarezerwować sobie bilet na wybraną sztukę.

Z kolei dla podróżujących całymi rodzinami polecamy odwiedzić wrocławskie ZOO, gdzie od niedawna działa Afrykarium.

Wreszcie dla wszystkich fanów zakupowego szaleństwa przygotowano tutaj bardzo bogatą ofertę centrów handlowych, gdzie można odnaleźć najlepsze marki w bardzo ciekawych cenach. Gratką jest tutaj nowe centrum handlowe Sky Tower – najwyższym budynku we Wrocławiu. Dominuje tutaj szczególnie wysokiej klasy moda włoska.

Dla wszystkich turystów przygotowano bogatą ofertę noclegów, rozsianych po całym mieście. Apartamenty we Wrocławiu cechują się wyjątkowo nowoczesnym stylem oraz dbałością o każdy detal. Tańszy nocleg zapewni nam oferta hostelowa, która jest jedną z bogatszych w Polsce. Im szybciej odwiedzimy Wrocław, tym szybciej będziemy chcieli tutaj powrócić.