Co zastosować w leczeniu trądziku?

Wielu nastolatków boryka się z bardzo przykrym problemem, jakim jest trądzik. Każda osoba dotknięta tą przypadłością szuka skutecznych rozwiązań, jednak metod jest wiele, ale nie wszystkie dają zamierzone efekty, bądź wywierają wręcz odwrotny wpływ. Dlatego dobrze zasięgnąć porady dermatologa lub kosmetologa w przypadku nie radzenia sobie z trądzikiem.

Trądzik w kosmetyce można leczyć na różne sposoby. Poczynając od  maseczek nakładanych na twarz, poprzez zwykłe oczyszczanie lub sięgając po specjalnie urządzenia kosmetyczne typu IPL. Zaczynając od tych pierwszych, to sama maseczka może służyć nam jedynie jako uzupełnienie terapii przeciwtrądzikowej w domu, lub jako część zabiegu kosmetycznego. Zabiegi kosmetyczne, które mają za zadanie zlikwidować uciążliwe zmiany skórne, a nawet przyczynę ich powstawania to mogą być przykładowo oczyszczanie manualne twarzy, oczyszczanie za pomocą ultradźwięków, kwasy AHA. Z wymienionych powyżej metod najskuteczniejszą jest zabieg na bazie kwasów. Alfahydroksykwasy powodują zamknięcie i oczyszczenie porów skóry, niwelowanie krost, zaskórników i grudek, poprawa stanu skóry, która jest dotknięta problemem trądziku, rozjaśnienie, wyrównanie kolorytu skóry i wiele innych. Jest to zabieg cieszący się dużym zainteresowaniem i popularnością. W przypadku silnego trądziku pospolitego, leczenie trądziku Września polega na wykorzystaniu sprzętu zwanego laserem E-light. Na efekty tych zabiegów trzeba troszkę poczekać, jednak cierpliwość w tym momencie bardzo popłaca.

Trądzik u dermatologa leczony jest już za pomocą leków, które mogą pomóc nam na problemy z cerą, jednak niekoniecznie korzystnie wpływać na organizm. Mowa tu oczywiście o antybiotykach czy środkach hormonalnych. Często gdy leczenie antybiotykami i terapią hormonalną nie pomaga lekarz wprowadza tzw. Retinol, bądź inną pochodną witamina A. jest to już na tyle mocny środek, że stosowany jest w momencie kiedy inne metody zawodzą.