Co zrobić gdy zepsuje się nam sprzęt AGD?

Kupując sprzęt AGD, staramy się dobierać najlepsze rozwiązania, w ramach przeznaczonego na nie budżetu. W każdej kategorii cenowej znajdziemy produkty bardzo dobrej jakości, a także urządzenia, które szybko będziemy chcieli lub musieli wymienić na nowe. Niestety nawet wśród produktów najlepszych producentów zdarzają się buble, które wielokrotnie naprawiamy w ramach gwarancji, a i tak nie spełniają naszych wymogów. Najczęściej jednak sprzęt AGD psuje się natychmiast po zakończeniu się jego okresu gwarancyjnego.

Standardowo producenci udzielają na swoje produkty dwuletniej gwarancji. W niektórych przypadkach możemy dokupić, za niedużą kwotę, kolejny rok czy dwa opieki gwarancyjnej, rzadko kiedy jednak z tej możliwości korzystamy. Niektóre części urządzeń po dwóch latach eksploatacji wymagają wymiany i wówczas szukamy pomocy w autoryzowanych serwisach naprawy. Nie zawsze jednak musimy wydawać pieniądze na tego typu usługi. Niektóre uszkodzenia możemy usunąć sami, dokupując jedynie potrzebne części zamienne AGD.

Zanim podejmiemy decyzję o pozostawieniu danego urządzenia w serwisie, warto się zastanowić, czy nie damy rady sami naprawić sprzętu, oczywiście jeśli sytuację rozwiąże nieskomplikowana wymiana drobnych elementów. Czasami też bardziej opłaca się kupić części zamienne AGD i o ich zamontowanie poprosić fachowca. Zwłaszcza, że sami możemy znaleźć o wiele tańsze elementy, niż ma w swojej ofercie wybrany warsztat czy serwis. Sklepy z częściami zamiennymi oferują też osprzęt do robotów kuchennych, filtry do wody czy nożyki do maszynek do strzyżenia, czyli wszystko to, co najszybciej ulega wyeksploatowaniu.

Kupując sprzęt AGD, staramy się dobierać najlepsze rozwiązania, w ramach przeznaczonego