Czarna Góra i Śnieżnik to nie tylko narty!

Latem – niezapomniane krajobrazy, nieskazitelne powietrze, niezliczone trasy dla pieszych wędrówek, szlaki rowerowe i paralotnie, zimą natomiast kraina narciarstwa i snowboardu – mowa tu o Czarnej Górze, miejscu, które zachwyca wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku.

To niewątpliwie jeden z najbardziej atrakcyjnych zakątków zachodniej Polski. Położona w Sudetach, nieopodal Stronia Śląskiego, Czarna Góra jest symbolem całej Kotliny Kłodzkiej. Sam szczyt mierzy 1 205 m n.p.m, jego zdobycie nie wymaga więc ogromnego wysiłku, jednakże alternatywą dla wspinaczki jest możliwość wjazdu wyciągiem krzesełkowym. Będąc na szczycie, mając jeszcze odrobinę sil warto wyruszyć na Śnieżnik (mierzący 1425 m n.p.m.). Szlak ten jest bardzo malowniczy, zachwyca widokami i krajobrazami dookoła, a podczas wędrówki można spotkać niebywałe formy skalne oraz przeróżne gatunki roślin.

Czarna Góra to także doskonałe miejsce dla miłośników sportów wyczynowych. To tu znajduje się jedna z najtrudniejszych tras kolarstwa zjazdowego. Często startują stąd również paralotniarze.

Zimą Czarna Góra przeistacza się w wysokiej klasy ośrodek narciarski. Znajduje się tu kilkanaście nartostrad – różnej długości, o różnorodnych poziomach trudności. Wyciągi w Czarnej Górze osiągają jedną z największych w Polsce przepustowości, co zapewnia płynność ruchu. Jest to teren idealny zarówno dla profesjonalnych narciarzy, dla których przygotowane zostały kilkunasto kilometrowe nartostrady, jak i dla amatorów, chcących rozpocząć dopiero naukę sportów zimowych, którzy trenować mogą na specjalnie dedykowanych temu terenach przyległych. Ponadto w Masywie Śnieżnika oraz pobliskich mu terenach został stworzony największy w Polsce system tras narciarstwa biegowego, znajduje się tu ok 400 km szlaków, odpowiednio oznaczonych i utrzymywanych ratrakami.

Czarna Góra to nie tylko szczyt, to doskonale rozbudowany ośrodek, położony w niezwykle atrakcyjnej okolicy. Warto skorzystać z bogatej bazy noclegowej, by zatrzymać się tu na dłużej. Miejsce to jest gwarancją udanego wypoczynku, pełnego wrażeń i mnóstwa niespodzianek. Jeżeli ktoś jeszcze tu nie był, koniecznie musi odwiedzić Czarną Górę, a bez wątpienia zostanie oczarowany jej urokiem.