Czas relaksu w saunie

Gdy wybieram się na popołudniową sesję w saunie czuję prawdziwe zadowolenie. Tak jakby moje ciało z całych sił łaknęło podobnej formy wypoczynku, jakby mięśnie wręcz się prosiły o ciepła, jakie ofiaruje im sauna. To doprawdy fantastyczne uczucie usiąść sobie w kąciku pomieszczenia, gdzie towarzyszem jest ci tylko piec do sauny, zamknąć oczy i zanurzyć się w stanie całkowitej błogości, z dala od problemów i trudów każdego nadchodzącego dnia, tak jakby się było  w zupełnie innym miejscu, jakby czas się zatrzymał. Sauna to coś rodzaju antidotum na wszelki stres, który potrafi zawładnąć całym umysłem, to miejsce gdzie można porządnie się wygrzać i przy tym zadbać o zdrowie. Chodzenie do sauny sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu układu krążenia, a dodatkowo wspomaga układ odpornościowy.
Od zawsze marzyłem, aby mieć własną saunę w domu. Musiałem odłożyć sporo oszczędności by sobie pozwolić na takie przedsięwzięcie, ale nie żałuje. teraz mogę przesiadywać w mojej saunie, a ponieważ dodatkowo posiadam specjalną kabinę z promieniami podczerwonymi, tzw. sauna na podczerwień infrared, mogę zwiększyć uczucie kojącego wpływu sauny na moje ciało. Promienie infrared, które zatrzymują się na mojej skórze mają doskonały wpływ na jej budową oraz tym samym wygląd. Natomiast ciepło, jakie wytwarza łaźnia parowa pomaga mi się odprężyć. Dzięki panującej tam niższej temperaturze (sauna sucha np. odznacza się temperaturą ponad 100 stopni Celsjusza), mogę rozkoszować się odpoczynkiem w saunie niemal codziennie.
i robię tak, gdy tylko nadchodzi wieczór, biorę gazetę, napój i siadam na ławeczce, by nagrzać swoje ciało. Zysk ma z tego nie tylko moje zdrowie, choć ostatnio naprawdę rzadko zdarza mi się chorować, ale także cała moja psychika. Jestem wyciszony i skupiony tylko na sobie. Wiem, że to mój czas, który pragnę wykorzysta  jak najlepiej, siedząc w wygodnej pozie i delektując się pochłanianym przez moje ciało ciepłem. To prawdziwy rarytas i uczta dla zmysłów. Potem ochładzam ciało zimną wodą spod prysznica i wybieram się do łóżka, śpię jak niemowlak a do tego wstaje wypoczęty. A to wszystko zasługa sauny.