Czego nie wiesz o oprogramowaniu biurowym

Oprogramowanie biurowe to jedna z ważniejszych inwestycji związanych z tworzeniem zaplecza firmy. Oczywiście, mając na uwadze profil jej działalności i poziom rozwoju, przedsiębiorstwo może zdecydować się na zakup oprogramowania mniej lub bardziej zaawansowanego.

Ważne, aby zakup takiego pakietu był dostosowany do potrzeb i możliwości realizacyjnych przedsiębiorstwa. Jakie zatem opcje będą miały firmy przyzwyczajone do korzystania z ulubionych aplikacji biurowych, takich jak Word, Excel czy Power Point?

Oprogramowanie dla przedsiębiorstw – możliwości

Najnowszą propozycją oprogramowania dla firm jest Microsoft Office 365. Usługa ta oferuje użyteczne i znane wszystkim aplikacje pakietu Office, takie jak Word, Excel czy Power Point, uzupełnione o rozwiązania takie jak profesjonalna poczta biznesowa, kalendarz, czy wideokonferencje. Wspomniane narzędzia i aplikacje dostępne są dla wszystkich urządzeń mobilnych, co oznacza, że dostęp do nich jest w zasadzie nieograniczony. Wobec tego, jakie opcje mają małe i średnie firmy w zakresie oprogramowania Office 365?

  • Oprogramowanie dla małych firm.  Mniejszym podmiotom dedykowana jest usługa Office 365 Small Business Premium, która dostępna jest dla maksymalnie 25 użytkowników. W ramach pakietu, mała firma ma do dyspozycji m.in. aplikacje pakietu Office (Word, Excel, PowerPoint, Otulook, OneNote, Access, Publisher, Lync), hostowaną pocztę e-mail, osobisty dysk działający w chmurze (SkyDive Pro).
  • Oprogramowanie dla średnich firm. Poza dostępem do korzyści, które oferuje Office 365 Small Business Premium, Office 365 Midsize Business dla średnich firm oferuje m.in. dostęp do aplikacji InfoPath, a także zezwala na integrację z usługą Active Directory. Co istotne, usługa dostępna jest dla maksymalnie 300 użytkowników.

 Co łączy pakiety Microsoft Office 365?

Tego rodzaju oprogramowanie dla firm nie tylko pozwala na zmaksymalizowanie wydajności pracy, ale i na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa podczas korzystania z systemu. Jest to możliwe dzięki aktywnej ochronie przed spamem oraz złośliwym oprogramowaniem w postaci filtrów antyspamowych i oprogramowania antywirusowego. Co więcej, pakiety Microsoft Office 365 oferują wsparcie techniczne oraz dostęp do pomocy telefonicznej przez całą dobę. Dzięki temu można mieć pewność, że zasoby cennych informacji są nieustannie chronione.

Funkcjonowanie Microsoft Office 365

Działanie tego systemu opiera się na czterech filarach. Pierwszy z nich dotyczy urządzeń – to dzięki nim obsługa rozwiązania jest prosta, a zarazem dostępna na komputerach PC, smartfonach, tabletach. Drugi aspekt to chmura, dzięki której użytkownik ma dostęp do swoich danych nawet gdy nie ma pod ręką swojego urządzenia. Co więcej, dokumenty w chmurze można udostępniać innym osobom dzieląc się linkiem URL. Trzeci filar to społeczności, z którymi system Office 365 jest kompatybilny. Oznacza to, że system współgra np. z pocztą czy Facebookiem, dzięki czemu użytkownik cały czas bierze udział w komunikacji z współpracownikami i partnerami. Ostatni element to zarządzanie systemem. Jest on obsługiwany w intuicyjny i przyjazny sposób, co umożliwi użytkownikowi efektywną realizację zadań.

Programy dla firm i ich atuty

Jakie zatem zalety ma taki typ oprogramowania biurowego? Pozwala ono na dostęp do aplikacji i dokumentów w każdym miejscu, niezależnie od urządzenia. Usprawnia komunikację i przepływ pracy między pracownikami. Ponadto, pozwala na generowanie profesjonalnych dokumentów, a co najistotniejsze, na ich ochronę. Dzięki systemowi Microsoft Office 365 można nie tylko pracować efektywniej, ale także wygodniej i bezpieczniej.