Czy warto kupować meble przez internet?

Zakupy  w internecie, jak pokazują rozmaite raporty statystyczne, robimy coraz częściej. Coraz bardziej poszerza się również wachlarz produktów, które decydujemy się kupić na odległość. Takie zakupy są coraz bezpieczniejsze, ze względu na to, że prawo w Polsce zostało dostosowane tak, by jak najbardziej chronić kupujących w sklepach internetowych. Na sprzedawców nałożono szereg obowiązków, które muszą spełniać, aby działać zgodnie z prawem i nie narazić się na dotkliwe kary ze strony Urzędu Ochrony Praw Konsumentów.

Przez internet kupujemy drobiazgi, kupujemy sprzęt elektroniczny i kupujemy również elementy wyposażenia wnętrz. Raport e-commerce za 2014 rok pokazuje, że zwiększyła się również ilość kupowanych mebli. Czy warto przez internet kupować meble? Jak wybrać bezpieczny sklep?

Co przemawia za tym, że warto kupować meble w sklepach internetowych:

Oszczędność czasu – nie musimy jeździć od sklepu do sklepu, szukać miejsca do parkowania, ale zakupy możemy zrobić na wygodnej kanapie, z kubkiem kawy w ręku. Przeglądając oferty sklepów internetowych, możemy w krótkim czasie porównać setki ofert i znaleźć ofertę najkorzystniejszą, nie ruszając się z domu. Zakupy w sklepach online możemy praktycznie robić 24 godziny na dobę, więc nie obligują nas godziny funkcjonowania sklepów stacjonarnych. Jest to duża zaleta w dzisiejszych czasach, gdy pracujemy coraz dłużej. Kolejną zaletą jest to, że zakupione meble dostarczane są nam do domu, w wygodnych dla nas godzinach. Nie musimy ich wnosić po schodach, ponieważ zajmują się tym firmy kurierskie.

Szeroki wybór mebli – sklepy internetowe mają zwykle szerszą ofertę mebli niż sklepy stacjonarne. Niejednokrotnie to właśnie tylko w sklepach internetowych znajdziemy niektóre marki, które sklepy stacjonarne mają rzadko. Takimi meblami są między innymi stylowe meble Belldeco, które są bardzo poszukiwane na naszym rynku, wyróżniają się wysoką jakością i niepowtarzalnym wzornictwem, a sklepy stacjonarne oferują je niezwykle rzadko. W sklepach on line częściej również możemy złożyć zamówienie na meble wykonane specjalnie dla nas – wybierając kolor, sposób wykończenia, kupimy meble, których nie będzie miał nikt więcej.

Niższe ceny mebli niż w sklepach stacjonarnych. Sklepy stacjonarne muszą ponosić szereg kosztów, których nie ponoszą sklepy internetowe, dlatego też mogą sobie pozwolić na niższe ceny, bardziej konkurencyjne – zyskuje na tym konsument.

Fachowa porada – sklepy internetowe oferują coraz częściej porady fachowców, którzy pomogą zweryfikować nasze plany zakupowe, doradzić rodzaj wykończenia, kolorystykę. A gdyby zdarzyła się sytuacja, że mimo wszystko wybór byłby nie trafiony, kupiony mebel możemy w ciągu 14 dni zwrócić do sklepu, bez ponoszenia w związku z tym żadnych kosztów.

Dostęp do informacji – każdy mebel jest zazwyczaj dokładnie opisany, podane są odpowiednie wymiary, dzięki czemu będąc w domu możemy sprawdzić, czy będziemy mogli dany mebel ustawić w miejscu, które dla niego zaplanowaliśmy. Wszelkie te informacje możemy czytać wielokrotnie, nigdzie się nie spiesząc. Sprzedawcy coraz częściej oferują również możliwość przesłania próbek kolorystycznych mebli czy rodzajów materiału. Możemy zatem wszystko obejrzeć kilkakrotnie w domowym zaciszu, porównując kolory z kolorystyką pozostałych mebli w domu.

A jak wybrać bezpieczny sklep internetowy z meblami?

Z całą pewnością musi być to sklep, który na swojej stronie internetowej udostępnia następujące informacje: dane rejestrowe – nazwę firmy, NIP, Regon, adres, numer konta bankowego, numer wpisu do księgi GIODO, a ponadto, sklep który ma czytelny i pełny regulamin sklepu. Sklep powinien mieć również certyfikat SSL, który zapewnia bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

Ważne jest również to, aby był możliwy kontakt telefoniczny, a nie jedynie przez formularz kontaktowy. Kontakt telefoniczny to większe możliwości zasięgnięcia informacji oraz uzyskania odpowiedzi na interesujące nas pytania.

Warto iść zatem z duchem czasu i korzystać z tego, co oferuje nam internet. I z całą pewnością warto kupować meble przez internet, trzeba jedynie wybrać bezpieczny sklep.