Czym charakteryzują się wanny prostokątne?

Kompaktowe wymiary wanny prostokątnej sprawdzą się zarówno w dużej, jak i niewielkiej – wręcz kompaktowej łazience. W dodatku taka wanna doda pomieszczeniu elegancji i będzie doskonałą bazą dalszych aranżacji.

Czym charakteryzują się wanny prostokątne?

Ich kształty pozwalają na łatwe ich dostawienie do ściany, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by służyły one również jako wanny wolnostojące. Wanny prostokątne są bardzo funkcjonalne i wygodne, głównie dlatego, że można je doskonale dopasować do wnętrza łazienki: szczególnie dlatego, że występują one w różnorodnych rozmiarach. Najpopularniejsze rozmiary wanien prostokątnych (oczywiście w centymetrach) to: 140×70, 160x70cm, 170×80 czy 180×70. Dobiera się je oczywiście w odniesieniu do własnych potrzeb i wymiarów posiadanego pomieszczenia. Tego rodzaju wanna jest bardzo komfortowa w użyciu – szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi. Dużą zaletą wanny prostokątnej jest także to, że można bez problemu dostawić do niej szklaną ściankę – i w ten sposób stworzyć miejsce do wzięcia szybkiego prysznicu.

Z czego można je zrobić?

Wanny prostokątne stwarzają naprawdę dużo możliwości aranżacyjnych i mogą przyczynić się do stworzenia naprawdę nietuzinkowej łazienki. Dużo zależy jednak także od materiału ich wykonania. Taka wanna może być:
– Stalowa – pokrywa się ją emalią, która nadaje jej odporność na różnego rodzaju uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Dość szybko stygnie w niej woda, ale za to bardzo łatwo można ją umyć.
– Żeliwna – trwała, ale bardzo ciężka. Nie spotyka się jej zbyt często, gdyż jest dość droga. Czasami występuje z ozdobnymi nóżkami (pasuje więc do stylu retro).
– Akrylowa – najpopularniejszy typ wanien prostokątnych. Taka wanna jest lekka, odporna na rdzę i kamień oraz dość długo utrzymuje temperaturę wody. Jednak trzeba zaznaczyć, ze jest mało odporna na zarysowania (by temu zapobiec pokrywa się ją żywicą poliestrową).
– Z tworzywa – właściwościami podobna do akrylowej, ale jeszcze mniej odporna na uszkodzenia.
– Marmurowa – bardzo nietypowa, ciężka, ale za to odporna na uszkodzenia; najdroższa ze wszystkich tu prezentowanych.
Wanna prostokątna wykonana z trwałego materiału przekłada się na komfort użytkowania, wygodę kąpieli, a więc na zadowolenia każdego z jej użytkowników. Ciekawą opcją jest wanna z hydromasażem, która będzie sposobem na relaks po ciężkim dniu. Hydromasaż można zainstalować w prawie każdej wannie – jedynym wyjątkiem jest wanna wykonana ze stali. Jednak nie ważne jaką wannę się wybierze, kiedy będzie ona prostokątna i tak będzie miało się pewność, że wpasuje się ona do stylu łazienki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie 1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.