Dachy i elewacje z włóknocementu

aktualnie w wyrobach włókno-cementowych, aplikuje się włókna syntetyczne zamiast włókien azbestowych. Są to towary, którymi winniśmy się chwalić w całej Europie. Tym bardziej, że obecnie produkowane towary odważnie można nazwać produktami ekologicznymi. Tym bardziej, że Polska w produkcji wyrobów falistych zajmuje przewodnie miejsce w towarach.
System dachowy Eurofala wytworzył się na bazie wieloletnich prób związanych z produkcją elementów włókno-cementowych. Jest to jedna z technologii umożliwiających na produkowanie lekkich niepalnych i wytrzymałych produktów ekologicznych, w przeważającej części wykorzystywanych jako pokrycia dachowe, jak również na elewację.
Przemysł cementowy w Polsce w dalszym ciągu jest postrzegany jako jeden z dominujący w Europie i na Świecie, a nasza praktyka jest poważane w gronie producentów tego wyrobu. To samo dotyczy produktów włókno-cemetowych falistych. Jest to najbardziej godna uwagi i dopracowana technologia produkcji towarów o specjalnych właściwościach, których inne produkty nie mają.
Gospodarność to jeden z ważniejszych postaci tego wyrobu, który należy nadmienić w odniesieniu do tego wyrobu. Dzięki swoim parametrom wytrzymałościowym i powtarzalnym modułom systemu, termin realizacji obiektu jest wyjątkowo krótkotrwały. Ma to wpływ na koszty pośrednie i dodatkowe takie jak: montaż, konstrukcja, sprzęt montażowy. Bezproblemowość montażu i wariant) jego kontroli, {przewyższa obecnie wszystkie inne systemy na rynku.
Nie bez znaczenia jest też dobry smak produktu. Śmiało mogę powiedzieć, że System dachowy Eurofala jest szczególnie estetyczna w formie i treści. .Istotnym składnikiem kosztów, jest też przeszło 30 letni okres bez obsługowego eksploatowania.
Ukazuje się obraz tych produktów mocno stronniczy i nieprawdziwy. Jasne, że nie mam zamiaru argumentować, że jeden ze składników, procentowo o symbolicznej ilości w produkcie ( ok.10 %) uzyskał miano: rakotwórczy azbest. Ale czy to jest uzasadnienie aby zaniechać produkcji i montażu wyrobów włókno-cementowych?
Z przeglądu wspólnych rynków i ich doświadczeń wyliczę tylko kilka cech, tych towarów wymienianych w różnych językach w Europie:
1. Eurofala to towar, który dzięki szerokim możliwością znajduje przeznaczenie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, rekreacyjnym, jak i architekturze techniczno-gospodarczej.
2.W Danii, Austrii oraz w Polsce, swoistą pozycję zajmuje w budownictwie rolniczym gdzie wypiera inne odmiany pokryć dachowych.
3.Towar ekologiczny, chemicznie odporny na działanie warunków atmosferycznych, ponadto, tzw. agresywnej atmosfery
4.Eurofala nie ulega korozji, starzeje się z godnością,
5.Pomimo znacznej możliwości pochłaniania pary wodnej, jest mrozoodporna.
6.Eurofala to pokrycie niepalne, dobrze widziane przez strażaków.