Dbaj o grafikę swojej strony internetowej

Muszę powiedzieć, że dopiero jako grafik freelancer mogę całkowicie spełniać moją artystyczną duszę. Pracując w agencji interaktywnej, mimo iż też jako grafik www nie mogłem tego całkowicie osiągnąć. Zawsze albowiem miałem nad sobą osoby, których propozycje siłą rzeczy musiałem realizować. Praca w agencji to też wspólne konsultacje kilku osób, nierzadko nie mających kwalifikacji w danym temacie, nad każdym zleceniem. Pracując sam, jako grafik wykonuję pracę tak jak podpowiada mi to moja wyobraźnia i doświadczenie, co za każdym razem spotyka się z satysfakcją Klienta.

W obecnych czasach jesteśmy uczestnikami olbrzymiego boomu który wiąże się z Internetem i jego rozbudową. Z każdym dniem rośnie się bowiem liczba Internautów, każdego dnia również tworzone są setki nowych stron www. Tych prywatnych, informacyjnych a także firmowych. Ponieważ aktualnie przedsiębiorstwo, które nie posiada swojej witryny www traci co dzień dziesiątki potencjalnych Klientów, ważne byśmy możliwie szybko oprzytomnieli i w sytuacji gdy nie mamy jeszcze własnej witryny www, wyprzedzając konkurecję podjęli kroki do jej zaprojektowania oraz wypromowania w Internecie.

Realizując się przez ponad dwa lata w zawodzie grafik w jednej z najbardziej renomowanych warszawskich agencji interaktywnych miałem możliwość wykonywania projektów graficznych stron www nie tylko dla poważnych, dużych korporacji ale także małych i średnich firm. Dzięki takiemu wyjściu udało mi się zdobyć duże doświadczenie oraz przyswoić wiedzę, jakiego typu projektów graficznych oczekują duże firmy oraz jakich małe albo średnie. Obecnie dużo łatwiej jest mi dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz wiedzy proponować swoje usługi graficzne innym firmom, proponując im różnorakiego typu, interesujące rozwiązania graficzne.

Należy jednakże mieć świadomość, że strona www naszej firmy musi być w jakimś stopniu wyróżniająca się. W szczególności należy zwrócić uwagę na jej wygląd, czyli odpowiednią grafikę, która zwróci uwagę użytkownika Internetu i skłoni go do pozostania na witrynie jak również przeczytania treści znajdujących się na niej. Jak wiemy, najważniejsze i najbardziej zapadające w pamięć pierwsze odczucie, za które w kwestii witryn www odpowiada ich grafika. Ja sam jako grafik www muszę rzec, że grafika ma bardzo duże znaczenie, także wpływając na Klientów. Większą szansa, iż odwiedzający nas użytkownik Internetu skorzysta z oferty będziemy mieli albowiem wtedy, gdy nasza witryna charakteryzować się będzie porządnej jakości, atrakcyjną grafiką.