Detoksykacja, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn.

Jelito grube jest najważniejszym kanałem oczyszczania organizmu. Nie strawione resztki pokarmu, toksyny są wydalane z organizmu właśnie tą drogą. Niechlujna dieta zaopatruje jelito w ogromną ilość czynników toksycznych. Zgniłe resztki pokarmowe osiadają w jelitach budując z czasem złogi kamieni kałowych. Zanieczyszczone jelita są powodem uciążliwych objawów takich jak wzdęcia, wiatry, zaparcia, cuchnący zapach z ust, nalot na języku, czy bóle brzucha. Oczyszczanie jelit jest wobec tego niezmiernie istotnym elementem higieny wewnętrznej.

Nerki są organem dzięki któremu każdy organizm wydala toksyny rozpuszczalne w wodzie. To bardzo istotny kanał wydalania. W nieczyszczonych nerkach gromadzi się piasek, a także kamienie nerkowe. Oczyszczanie nerek potrzebuje dużej ilości czystej wody. Picie w ciągu dnia wody czyści nerki i rozcieńcza zanieczyszczenia. Dzięki temu wystrzegamy się tworzenia się osadów i piasku w nerkach. Napary ziołowe także niejednokrotnie pomagają w oczyszczaniu nerek.

Skóra jest bardzo skutecznym kanałem wydalniczym. Wraz z potem wydostają się na zewnątrz toksyny zgromadzone w ciele. Cuchnący pot zawiera dużą ilość toksyn.Wysypka, uczulenie, czyraki, wykwity, egzema są objawami oczyszczania organizmu z nadmiaru zanieczyszczeń poprzez skórę. Dzieje się tak wtedy, gdy pozostałe kanały wydalnicze nie radzą sobie z wydalaniem toksyn. Najczęściej równocześnie z nosa wydala się śluzowo -ropna wydzielina a z płuc schodzi flegma. Jest to jaskrawy znak dużego zanieczyszczenia organizmu. To naprawdę odpowiedni czas, by zacząć oczyszczanie organizmu.

Tkanka tłuszczowa jest doskonałym śmietnikiem do upychania zbyt dużej ilości zanieczyszczeń. Upakowane w tkance tłuszczowej toksyny są po prostu w miarę nieszkodliwe dla organizmu. W tkance tłuszczowej gromadzą się toksyny,które zwykle utrzymują się w niej bardzo długo. Oczyszczanie tkanki tłuszczowej jest bardzo trudnym zadaniem. Dzieje się dlatego, że tkanka tłuszczowa czyści się ostatnia.