Domy z bali – czy warto je budować?

Domy z bali – jak się je buduje? Wybierając dom z bali możesz być przekonany, że domy z bali te są zdrowe i mieszkanie w nich z pewnością wpłynie na poprawę Twojego zdrowia. Domy te maja ogromną ilość zalet, co nie jest spotykane w innych rodzajach domów. Domy z bali buduje się bardzo szybko, nawet w ciągu kilku tygodni. Ogromna zaleta tych domów jest również to, że w przeciwieństwie do domów murowanych, które koniecznie należy budować w sprzyjających warunkach atmosferycznych – nie można ich budować podczas zbyt niskich temperatur.  Domy z drewna, jakimi są domy z bali można budować przez cały rok.

Drewno – doskonały materiał

Budowa domów z drewna jest bardzo dobrym pomysłem z wielu powodów. Drewno jest materiałem, które jest bardzo popularne ponieważ jest łatwo dostępne i łatwe do obróbki. do budowy domu z drewna trzeba jednak wybrać drewno, które jest odporne i do tego się nadaje. Najczęściej stosowanymi rodzajami drewna są:

  • modrzew,
  • daglezja,
  • sosna,
  • świerk.

Drewno jest podatne na kształtowanie i można z niego zbudować domy o przeróżnych kształtach.

Domy z bali w parę chwil

Niewątpliwie ogromną zaletą domów e z bali, jest bardzo szybki czas ich budowy. Można je zbudować w przeciwieństwie domów murowanych, które buduje się nawet rok – w ciągu kilku tygodni. Pozwala to na szybkie zamieszkanie w naszym wymarzonym i pięknym domu. Montaż domu trwa jedynie 4 do 6 tygodni.

Domy z bali – zalety

Domy z bali mają wiele zalet, co wpływa wymiernie na duże zainteresowanie tą technologią, jak również wzrost liczby domów w niej budowanych.  Wzrost popularności domów z bali wynika z pewnością wzrostu świadomości społeczeństwa i większego zainteresowania i szacunku dla  środowiska naturalnego.  Domy z bali stanowią możliwość mieszkania w zgodzie i blisko natury co ma nieoceniony wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.  Domy z bali były budowane często w XIX i na początku XX wieku , później zostały zastąpione domami murowanymi, jednak teraz powracając mają lepsze właściwości. Są one bardzo trwałe, a ich odporność termiczna jest jeszcze lepsza niż była ona w domach budowanych w poprzednich wiekach.