Doskonały pomysł na piękny dom

Polacy już od lat przyzwyczajeni do mieszkania w domach murowanych mogą czuć się dziwnie w domach z drewna i nie traktować ich na równie z takimi domami. Jednak jak się okazuje w naszym kraju buduje się coraz więcej pięknych i przytulnych, a przede wszystkim zdrowych i ekologicznych domów z drewna.

Mity na temat domów z drewna

Niektórym wydaje się, ze domy tego typu nie są tak wytrzymałe jak domy murowane i nie wytrzymają tyle i ile domy tradycyjne czyli murowane. Jednak jak się okazuje nie jest to prawda. Domy drewniane mogą być użytkowane przez czas z pewnością nie krótszy, niż te tradycyjne. Istnieje również przekonanie, że domy z drewna są nieodporne na czynniki atmosferyczne szkodniki, które żerują na drewnie. Jednak i to nie jest prawda, ponieważ drewno zabezpiecza się odpowiednimi naturalnymi impregnatami, które zabezpieczają drewno nie tylko przed szkodnikami, ale również przed takimi czynnikami atmosferycznymi, jak deszcz czy wiatr.

A jakie zalety mają domy z drewna?

Przede wszystkim, co wysuwa się na pierwszy plan najważniejszy jet krótki czas budowy domu drewnianego. Taki dom z wersji przeznaczanej do zamieszkania przez cały rok można zbudować już nawet w ciągu trzech miesięcy, a jeśli mamy zamiar zbudować dom tylko letniskowy to nawet dwa miesiące wystarczą byśmy cieszyli się pięknym i naturalnym, domem. Domy takie buduje się na sucho. Dlatego tez nie trzeba czekać na wyschnięcie zaprawy, tak jak to ma miejsce w przypadku domu murowanego. Dom można zatem budować nawet w niskich temperaturach, nie trzeba zatem czekając na lepsze warunki atmosferyczne by zaczynać inwestycję.

Kubatura domu i metraż

Budując dom z drewna możemy się spodziewać, że nasz dom będzie większy, niż w przypadku domu murowanego o takim samym obrysie zewnętrznym. Metraż domu będzie większy co świadczy o tym, że inwestycja w dom drewniany będzie bardziej wydajna, a co za tym idzie korzystniejsza.