Egzotyczny Wietnam – dobre wakacje

Leżący w południowo-wschodniej Azji Wietnam zachwyca swoją egzotyką oraz niezwykłym pięknem krajobrazów. W ostatnich latach stał się on celem wycieczek turystów z całego świata. Doskonale rozbudowana infrastruktura turystyczna powstała wyłącznie wokół największych miejscowości, dzięki czemu wiele zakątków tego kraju oparło się cywilizacji. Z tego właśnie względu wycieczki do Wietnamu są coraz bardziej popularne. Podczas takiej wyprawy można nie tylko wypocząć i zwiedzić przepiękne zabytki, ale też obcować z naturą i poznać zwyczaje mieszkających tam ludzi.

Krajobraz Wietnamu to przede wszystkim delta Mekongu i czeki Czerwonej, które połączone są przez pasmo Gór Annamskich. Niezwykle malownicze widoki i zróżnicowane klimatyczne oraz przyrodnicze sprawiają, że wakacje w Wietnamie są niezapomnianą przygodą. Wspaniale wygląda zwłaszcza błękitne i wyjątkowo ciepłe morze, piaszczyste plaże, laguny, czy wysepki. Linia brzegowa Wietnamu wynosi aż 3440km. Można tu nurkować i uprawiać sporty wodne, a także spędzić wolny czas na plaży. Warto też wybrać się na wyprawę w góry, których najwyższy szczyt to Fan Si Pan.

Oczywiście wczasy we Wietnamie to również zwiedzanie zabytków. Kraj ten ma bardzo burzliwą historię, którą warto poznać wraz z przewodnikiem. Atutem Wietnamu jest także urzekająca kultura, w której dominuje przepiękna muzyka, kolorowe przedstawienia teatralne, czy niezwykłe rękodzieła i specjały miejscowej kuchni. Egzotyczna roślinność i możliwość odkrywania nieznanych zakątków sprawiają, że wycieczki do Wietnamu to propozycja dla każdego.