Eleganckie sposoby na dekorację łóżka

Przez lata narzuty zmieniały swoją formę. Od bardzo prostych, rzuconych niedbale na łóżko, po prawdziwe cuda. Dzisiejsze narzuty to bogaty wybór zarówno wymiarów, jak i rodzajów. Dzięki temu z powodzeniem dopasujemy je na łóżka pojedyncze oraz podwójne, duże łoża małżeńskie. Nie będziemy też mieli problemu z dopasowaniem ich koloru oraz rodzaju materiału do pory roku, naszych potrzeb.
Narzuta jako dekoracja
Łóżko stanowi zwykle centralny punkt naszej sypialni. Trudno byłoby zatem nie postarać się o to, by prezentowało się ono bardzo dekoracyjnie. Narzuta pozwala nam uzyskać naprawdę niespotykane efekty dekoracji. Dzięki ciekawej fakturze, zastosowanym oryginalnym materiałom, kolorystyce możemy wkomponować ją w dowolną stylistykę oraz wyposażenie naszej sypialni.
Bardzo estetycznie wyglądają narzuty jasne, z delikatnym akcentem srebrnej lub złotej nitki. Będą one delikatnie rozjaśniały półmrok panujący we wnętrzu sypialni.
Eleganckie narzuty z satyny sprawiają, że łóżko wygląda królewsko, niestety z powodu dosyć śliskiej faktury tego materiału, nie jest zbyt często wybieranym produktem.
Wreszcie niezastąpione są narzuty wykonane z materiałów ekologicznych, z domieszką bawełny, które charakteryzują się miłym i ciepłym dotykiem.

Aby narzuta wyglądała dobrze…
Ważny jest odpowiedni dobór jej rozmiaru do łóżka. Narzuta na pojedynczą pościel 160 x 220 cm jest przeznaczona na łóżko o szerokości od 80 cm do 120 cm i długości 200 cm. Narzuta na podwójną pościel 200 x 220 cm jest przeznaczona na łóżko o szerokości od 160 cm do 220 cm i długości 220 cm.

Jak zatem widać zawsze konieczne jest zaplanowanie pewnego zapasu, dzięki któremu narzuta będzie ładnie prezentowała się na łóżku.
Pamiętajmy o tym, szczególnie wtedy, kiedy planujemy dobrać produkt delikatnie opadający za ramię łóżka, którym będzie trzeba przykryć wysoki kopiec poduszek, lub ozdobić węzgłowie łóżka.
Oczywiście jedna narzuta to zbyt mało. Zwykle dobieramy dwie: jedną na okres zimowy, drugą na letnie wieczory. Z takim ekwipunkiem na pewno będziemy spać smacznie i wygodnie.