Espadryle – moda na niepowtarzalne buty

Espadryle to nowoczesne obuwie, które zawojowały rynkiem w ostatnich kilku sezonach. Doceniane są przez kobiety w różnym wieku, preferujące naturalność i wygodę. Dobra wiadomość jest taka, że espadryli jest tak wiele, że bez trudu można dobrać odpowiedni model do własnych potrzeb. Producenci nie ograniczają swojej wyobraźni…

Prosto z Hiszpanii

Hiszpanie wiedzą, jak przetrwać upały. W końcu to właśnie w ich kraju słońce świeci wystarczająco długo i mocno, by nauczyć się żyć w upałach i pracować w wysokich temperaturach. W tym właśnie celu powstały espadryle, które zostały zaprojektowane właśnie w Hiszpanii, a ich nazwa pochodzi od katalońskiej nazwy espardenya, czyli twardej trawy, której używa się do wyplatania różnych przedmiotów codziennego użytku, w tym właśnie modnego, wygodnego i stylowego obuwia.

Podeszwa

Podstawową cechą wyróżniającą espadryle jest ich podeszwa. Już na pierwszy rzut oka wskazuje ona na ten konkretny typ butów. Podeszwa espadryli wykonana jest ze sznurka, włókna z joty lub plecionej trawy.

Wierzch

Najczęściej wierzch obuwia typu espadryle wykonywany jest z mocnej, odpornej na uszkodzenia tkaniny. Ta może być dostępna w różnych kolorach, grubości, wzorach. Wszystko po to, by w prosty i szybki sposób dobrać wierzch obuwia do swoich potrzeb.

Wysokość podeszwy

Espadryle to obuwie dostępne na różnych podeszwach. Zarówno płaskich, które przypominają trampki, jak również na wysokich podwyższonych koturnach, które przygotowane są do noszenia do sukienek czy spódnic.

Espadryle na koturnie mogą mieć równą wysokość podeszwy na każdym ich poziomie, jak również mogą posiadać podwyższony obszar w okolicy pięty, stanowiący niejako obcas.

Modele, które pasują do wszystkiego

Espadryle mogą być wsuwane, jak również zapinane na różne sposoby. Często można je nabyć z otwartym noskiem lub z piętą. Ciekawe modele zakładają również wersję espadryli z paskiem owijanym naokoło kostki, co czyni je bardziej seksownym wyborem, gotowym do zaprezentowania się podczas szczególnych okazji.

Espadryle mają różną formę. Mogą być bardziej zabudowane lub mniej. Wybór kolorów i stylów jest właściwie nieograniczony. Dostępne są zarówno jednolite kolory, jak również paski, kropki, wszelkie wakacyjne wzory. Dzięki temu espadryle można łatwo dobrać do posiadanej garderoby i preferowanego stylu. Niektóre w trochę zmienionej wersji zamiast tkanego wierzchu posiadają górę ze skóry, wygodnej w noszeniu, delikatnej oraz praktycznej każdego dnia. Niektóre modele dodatkowo projektowane są tak, że mają wierzch pleciony, co dodaje im jeszcze ciekawszego charakteru.

Chesz zobaczyć więcej przykładów modnego obuwia? Sprawdź na http://www.butyk.pl/szpilki.html