Eurotrip – przeżyć jak najwięcej, wydać jak najmniej!

Eurotrip to świetny pomysł dla osób spragnionych wrażeń i przygód. Nie przepadasz za wylegiwaniem się godzinami na plaży? Nie lubisz nudy i nicnierobienia? Lubisz jak codziennie dzieje się coś innego? Jeśli tak, to wyprawa eurotrip jest dla Ciebie idealnym pomysłem na wakacje. To świetna i niezapomniana przygoda i trochę inne spędzenie wakacyjnego czasu. Główne motto przyświecające takiej podróży to: przeżyć jak najwięcej, wydać jak najmniej przy świetnej zabawie. Eurotrip to marzenie raczej młodych osób. Wydaje mi się, że to takie oderwanie się od szarej codziennej rzeczywistości. Świetna okazja, aby troszkę się usamodzielnić. Nie ma bowiem nikogo kto mógłby nam jakoś podpowiedzieć czy pomóc w razie problemów. Jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na siebie.

Jak wygląda eurotrip?

Najważniejsze co trzeba zrobić przed wyruszeniem w trasę to zrobienie dokładnego planu. Na plan powinny się składać miejsca, które chciałoby się zobaczyć, co zwiedzić Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co chce się zobaczyć i gdzie  oraz Mapa do ręki i trzeba wyznaczyć trasę całej wycieczki.

Jednym z wymagań eurotripu jest posiadanie prawa jazdy i doświadczenie w prowadzeniu auta. W podróż po Europie możesz się udać własnym samochodem, bądź też zdecydować się na autostop. Własny dojazd to duży komfort, swoboda i możliwość dotarcia gdzie się tylko chce. Z drugiej strony jednak są to kilkukrotnie wyższe koszty, niż podróż stopem. Autostop to jednak ryzyko, nigdy bowiem się nie wie z kim się będzie podróżować. Zastanów się dobrze przed samą wyprawą jaki transport wybierasz. To bardzo ważna sprawa, ponieważ przy eurotripie przemieszczanie się to większość czasu. Jakie są kolejne założenia eurotripu? Na przykład co jeśli chodzi o noclegi? Noclegi przeważnie są na campingach, na polach namiotowych, mogą być też ewentualnie tanie hostele. Wszystko żeby było jak najtaniej. Żadnych hotelowych gwiazdek, żadnych luksusów, bo nie o to w tym wszystkim chodzi. Urokiem są właśnie też warunki w jakich się nocuje.

Jeśli wciąż nie masz pomysłu na spędzenie wakacji, to zastanów się właśnie nad eurotripem. Zwiedzenie „kawałka Europy” w przeciągu zaledwie na przykład 2 tygodni to z pewnością wiele, ale zawsze lepiej tyle niż nic. Eurotrip to super przygoda i wrażenia do końca życia.