Filtracja wody w domu

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że woda płynąca z wodociągu do naszych kranów nie nadaje się do picia. Zawiera dużo trujących związków, a także zanieczyszczeń, osadzających się w źle konserwowanych rurach wodociągowych. Istnieje wiele metod uzdatniania wody do picia, poczynając od filtrów montowanych w dzbankach, aż po całe systemy filtracji, montowane w instalacji wodnej naszego domu. Każde z tych rozwiązań ma swoje dobre i złe strony, a więc dobór odpowiedniej metody jest sprawą bardzo indywidualną.

Metoda odwróconej osmozy

Dużym zainteresowaniem cieszą się systemy oparte o zasadę odwróconej osmozy. Tego typu instalacja nie zawiera sznurka, węgla czy też piasku, a jedynie specjalną membranę, która zatrzymuje nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Przedostaje się przez nią krystalicznie czysta woda, natomiast reszta jest odprowadzana do ścieków. Odwrócona osmoza pozwala na uzdatnianie wody w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, czyli jest metodą ekologiczną.

Woda uzyskana w ten sposób nadaje się do picia bez konieczności jej gotowania, uwydatnia smak napojów przyrządzanych na jej bazie, a wszystkie potrawy, które z jej pomocą przygotowujemy są zdrowe i aromatyczne. Chwalą ją sobie również osoby z alergiami skórnymi, gdyż nie powoduje podrażnień i nie zawiera związków, które mogą uczulać skórę. Z powodzeniem można w niej także myć niemowlęta bez konieczności jej odpowiedniego przygotowywania. Warto zwrócić uwagę na to, że dzięki odwróconej osmozie w naszych czajnikach i ekspresach do kawy nie powstaje żaden nalot, a umyte wodą, szklane naczynia nie posiadają charakterystycznych smug.