Francuski

Większość z nas rozmarza się o wycieczkach do dalekich krajów, lecz tylko część z nich ma możliwość je zrealizować. Jednakże prędzej czy później może nadejść możliwość, ażeby przynajmniej raz, wyjechać za wczasy za granicę i zwiedzić ciekawe widoki, a przy okazji osłuchać się nowego języka. Najwłaściwiej naprzód troszeczkę nauczyć się podstaw.Jeśli nastolatek uczęszcza do szkoły o z rozszerzonym językiem np. francuskim, wówczas ma szansę za pośrednictwem szkoły wyjechać do rodziny za granicą. Nazywa się to wyjazd integracyjny. Określona liczba nastolatków z francuskich szkół przybywa do nas a z naszych szkół nastolatki wyjeżdżają do Francji. Jednak nie każda osoba może wziąć udział w wymianie. Taką szansę mają jedynie uczniowie, którzy zaliczą na dobrą ocenę język francuski. Taka wymiana jest po to, ażeby nasza młodzież poznali rodowitych francuzów, a także zobaczyli Francję. Młodzi ludzie zatrzymują się w domach rodzinnych młodzieży francuskiej. Wyjazdy integracyjne jest korzystna dla ucznia, dlatego że non stop mają styczność z mową francuską i nie mają sposobności porozumienia z rodzinami z Francji w języku polskim. Warto wyszukać w necie dobre ogłoszenia nauki języka francuskiego.

Wyjazd do Francji jest pozytywny w skutkach, gdyż jest motywacją dla tych uczniów do jeszcze większej nauki języka, a również tych słabszych uczniów motywuje do polepszenia się w nauce, bo w ten sposób też zyskują możliwość wyjazdu. Jednak ci co ledwo potrafią skomunikować się po francusku, nie poradziliby sobie zagranicą zamieszkując z ludźmi, z których nikt nie nic nie rozumie w naszym języku. Z tej przyczyny taki wyjazd jest tylko dla znających język uczniów.
Tak się składa francuski nie jest łatwym językiem i powinno się konsekwentnie go ćwiczyć, aby nauczyć się gramatyki i mówić poprawnie wyrazy. Jednak, wszystko jest do opanowania. Starczy zapał i przeznaczenie sporo czasu i to codziennie, a nie tylko wtenczas, jak ma być sprawdzian na lekcji. I właśnie takie wyjazdy wymienne są bardzo dobrą pobudką dla niejednego ucznia, żeby zacząć się nauczyć francuskiego lub innego języka