Geometria sposobem na wnętrze

Moda na geometrię we wnętrzach jest typowo modernistycznym trendem. Regularne formy, wyraziste kształty, które przyciągają uwagę i wprowadzają do pomieszczeń ład i harmonię, najlepiej sprawdzają się we wnętrzach urządzonych nowocześnie i minimalistycznie. Oto w czym wyraża się geometria we wnętrzach.

Geometria u podstaw

Już na etapie wykańczania wnętrza możemy zastosować kilka rozwiązań, dzięki którym symetria zagości w naszym domu. Możemy w tym celu zdecydować się na tapety z odpowiednim wzorem lub odmalować na ścianach wybrane kształty. To drugie rozwiązanie daje nam nieskończone możliwości kreacji własnego wnętrza uzależnione jedynie od naszego pomysłu. Możemy także zdecydować się na skorzystanie z gotowych naklejek o dowolnym kształcie (np. kół, kwadratów, itp.), gdzie z kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu elementów w różnych rozmiarach, możemy stworzyć własną geometryczną kompozycję. Warto wspomnieć także o glazurze, choćby tej łazienkowej, która jest klasycznym materiałem wykończeniowym większości łazienek, a którą, dzięki kwadratowym lub prostokątnym formom kafelków, można również potraktować jako jedno z oblicz geometrii we wnętrzach. Nie zapominajmy także o podłodze, gdzie poza tradycyjnie ułożonymi kaflami, pojawić się mogą bardziej wyszukane kompozycje, choćby wzory romboidalne czy trójkątne.

Geometryczne meble

Wyjątkowym elementem wyposażenia wnętrz, w którym projektanci wykorzystali geometryczne kształty, są meble. Fotele, krzesła, sofy, stołki i stoliki – tutaj najłatwiej o uporządkowane formy. Meble o takich wyrazistych liniach z powodzeniem zastąpią liczne, aczkolwiek mniejsze akcenty tego typu i poza swą funkcjonalnością, będą przyciągały uwagę dekoracyjnym wyglądem. Poza meblami wypoczynkowymi geometrię znajdziemy również wśród półek przeznaczonych do powieszenia

Dodatki przede wszystkim

Największe możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie geometrii w naszych wnętrzach, mamy na polu akcesoriów oraz dodatków. Te nie tylko łatwo zmienić w każdej chwili, ale także najłatwiej zastawać w każdym pomieszczeniu wykończonym w neutralny sposób. Dodatki powinny także zadowolić osoby, które lubią posługiwać się nimi do nadawania aranżacjom konkretnego charakteru. Co możemy zastosować w tej roli? Przede wszystkim tkaniny, np. zasłony, dywany, poszewki, obrusy, rolety, ręczniki czy koce., gdzie nietrudno o znalezienie geometrycznych deseni. Poza tym warto poszukać przedmiotów typowo dekoracyjnych: obrazów, wazonów, świeczników, a także nietypowych lamp, żyrandoli, luster czy np. zegarów. Nawet najmniejszy dodatek – czy to w odpowiednim kształcie czy zdobiony geometrycznym wzorem – może posłużyć za modne uzupełnienie nowoczesnego wnętrza, gdzie nie zdecydowaliśmy się na odważne zastosowanie farby, tapety czy glazury.