Grecja – kraj tajemnic i mitów

Jednym z najciekawszych i interesujących państw o bogatej kulturze jest Grecja. Bardzo dużo ludzi odwiedza ten kraj , w którym narodziła się znana wśród wszystkich – mitologia. Który z nas nie zna tego zbioru mitów wedle których starożytni Grecy żyli a także które tworzyły ich świat oraz jego historię. Grecy wierzyli, iż początek świata trzeba doszukiwać się w chaosie, spośród którego wyłoniły się bóstwa. Bogiem najwyższym był Zeus, będący mężem Hery a także ojcem m.in. Ateny – bogini wojny.

W Grecji możemy wyszukać sporo śladów świadczących o wierzeniach ludzi starożytności. Są to między innymi świątynie stawiane ważniejszym bogom. Swoją świątynię mają np. Apollo, Atena, Dzeus. Bóstwa były przypisywane w podobny sposób do miejsc – przykładowo byli bogowie rzek i nimfy, których zadaniem była ochrona nad źródłami i jaskiniami.

Pomyśl o idei: Wakacje Grecja. Nigdzie indziej nie odnajdzie się takich miejsc jak tam . Głównymi czynnikami mającymi największy wpływ na postęp Grecji w starożytności były góry i morze. Grecja obfituje w sporo terenów właściwych dla osób entuzjastycznie udających się na piesze wycieczki. Można zarazem się zmęczyć , jak również przede wszystkim odprężyć się.

Jeśli chodzi o ludzi tam mieszkających, to można o nich mnóstwo stwierdzić. Przede wszystkim to, że dla nich tradycja jest ogromnie ważna, o ile nie najważniejsza. Pomimo tego potrafią niesamowicie się zabawiać. Grecy mieszkający na wsi nader chętnie spotykają się w kawiarenkach, gdzie pije się kawę czarną oraz pali się papierosy czy wodne fajki.