Handel internetowy w sieci

Handel w Internecie opiera się na oryginalności. Olbrzymia konkurencja, jaka panuje na rynkach elektronicznych sprawia, że szansę na przetrwanie mają te przedsięwzięcia, które znajdą pomysł na wyróżnienie się z tłumu podobnych ofert. Oryginalność nie jest wymogiem estetycznym, ale podstawą skuteczności. Nawet najlepszy sklep, oferujący najwspanialsze produkty za najniższą cenę, nie utrzyma się, jeśli powstanie w środku Puszczy Białowieskiej i nie będzie prowadził aktywnego marketingu.

Nasze sklepy internetowe w dużej części zachowują się właśnie w ten sposób. Dodatkowo robią wszystko, aby ukryć się przed jakimkolwiek klientem. Większość błędów wynika z niezrozumienia charakteru funkcjonowania w sieci. Podstawą każdej działalności handlowej jest marketing. Oferta w przypadku sprzedaży elektronicznej ma drugorzędne znaczenie. Żeby poznać jej szczegóły i docenić wyjątkową atrakcyjność, klient musi przede wszystkim trafić na odpowiednią stronę internetową. Działania niektórych administratorów skutecznie mu to uniemożliwiają.

Sklepy internetowe dla wyszukiwarek są takimi samymi witrynami, jak wszystkie inne i podlegają takiej samej ocenie. Zawartość strony, unikatowa treść i układ są jednymi z najważniejszych cech. Niestety na wielu stronach spotyka się masowo powielane treści, zaczerpnięte żywcem ze strony producentów lub dystrybutorów. W efekcie w przestrzeni sieciowej pokazują się setki stron z identyczną zawartością. Zamiast tracić czas i pieniądze na ich zakładanie, lepiej zagrać w totka. Szansa trafienia szóstki jest większa.