Hiszpańska majówka

Alicante – miasto położone w południowo-wschodniej Hiszpanii, bogate w przepiękne zadbane plaże jak Costa Blanca czy San Juan de Alicante  jest również jednym z najważniejszych tamtejszym portów. Przy tym to doskonałe miejsce na majówkę, o której warto pomyśleć już teraz.Architektura dodaje temu miastu uroku w wyjątkowym, stonowanym charakterze lat siedemdziesiątych. Krajobraz nie jest zdominowany przez nowoczesne wieżowce i drapacze chmur. Alicante to znane wszystkim rozwidlenie uliczek Casco Antiguo oraz szczyt  Castillo de Santa Bárbara, twierdza, u której podnóża leży miasteczko.

W jednej z najstarszych dzielnic znajduje się  Basílica de Santa María, kościół pochodzi z XVI wieku i jest jednym z największych zabytków hiszpańskiego miasta. Barokowa twórczość przejawia się również w Ayuntamiento(miejski ratusz). Ratusz z Parkiem de Canalejas, w którym znajduje się naskalna mapa miasta Alicante, łączy piękna promenada. Warto poświęcić choć chwilę czasu i skorzystać z możliwości zwiedzenia tych ciekawych terenów. Należy pamiętać, że najsłoneczniejsza część Hiszpanii nie służy jedynie do kąpieli w Morzu Śródziemnym i plażowego leżakowania.

Jak najtaniej dostać się do hiszpańskiego miasta? Podczas promocji w kwietniu 2014 roku z katowickiego portu lotniczego za lot w obie strony zapłacimy około 300 złotych. Obecnie za taką podróż najmniej zapłacimy rezerwując bilety lotnicze na rejs z niemieckim operatorem airberlin.

Alicante znane jest również z podwodnej wyspy Tabarca przeznaczonej w głównej mierze dla miłośników nurkowania, natomiast w miejscowości Elche, gdzie rośnie ponad milion najróżniejszych drzew palmowych w największym w Europie Palmeral de Elche odkryjemy dzikość tamtejszej przyrody . Inne interesujące atrakcje to między innymi Muzeum Kolei czy Plaza de Torros arena charakterystycznych dla Hiszpanii walk byków.

Jeżeli chodzi o zaplecze hotelowe to kilka słów zdecydowanie trzeba poświęcić obiekcie o nazwie Tryp Alicante Gran Sol Hotel. Z budynku roztacza się niesamowita panorama okolicy. Hotel posiada 123 pomieszczenia bogate w standardowe wyposażenie: telewizor, pakiet kanałów telewizji satelitarnej, sejf, minbar. Dodatkowe udogodnienia na terenie obiektu to przede wszystkim sauna i hotelowa restauracja. Pokoje są jasne czyste i przestronne urządzone w klasycznym stylu.  Jednak z całej gamy ponad 174 hoteli na terenie miasta tylko goście Tryp Alicante Gran Sol Hotel posiadają najpiękniejsze widoki na roztaczający się w dole magiczny krajobraz. Jednak hotelowe pomieszczenia z widokiem na morze są o 40 złotych droższe od pozostałych. Dla porównania pokój dwuosobowy typu twin, klimatyzowany, z telewizorem i wanną – 282 złotych. Ten sam pokój dwuosobowy typu twin, klimatyzowany, z telewizorem, wanna i niesamowitym widokiem na plażę – 323 złotych.

Czytaj również:  rezerwacja.org.pl i polaczenialotnicze.com.pl