Hurtownie odzieży używanej

Prowadzenie hurtowni odzieży używanej nie jest prostym zadaniem. Wbrew popularnym wyobrażeniom jest to praca wymagająca pilnej uwagi, oraz staranności i cierpliwości. Wszystkie ubrania które trafiają do hurtowni odzieży są starannie wybierane, klasyfikowane i pakowane w małych sprasowanych belach o masie 50 kg lub w dużych belach. W ofercie znajduje się zarówno odzież posortowana oddzielnie lub zmieszana w dużych belach (zarówno ubrania letnie jak zimowe ). Hurtownia może do swojej oferty dołączyć również i używane buty: są one pakowane parami w 25 kilogramowych workach.

W tych belach może się znaleźć odzież bardzo różnego rodzaju. Może być to odzież bardzo wysokiej jakości, przeznaczona dla dzieci w wieku do 12 roku życia, odzież bez żadnych wad, najwyższej jakości koszulki polo – męskie lub damskie. Hurtownia odzieży współpracuje z pojedynczymi sklepami lub z całą siecią sklepów sprzedających odzież używaną. Może też działać jedna sieć która łączy hurtownię i sklepy. Odzież która w hurtowni jest pakowana do beli, jest następnie przewożona do sklepu gdzie następuje rozładunek towaru i rozpakowanie. Najczęściej przyjecie towaru odbywa się w sklepach w późnych godzinach wieczornych.

W jednym ze sklepów z odzieżą używaną przyjecie towaru ma miejsce z soboty na niedzielę. Sklep ten w niedzielę nie pracuje, więc zapewne chodzi o to aby towar był gotowy do sprzedaży w poniedziałek rano… Jeśli jakiś towar nie zostaje sprzedany na przykład w okresie sześciu miesięcy może on zostać wystawiony na wyprzedaż po zniżonych cenach. Nie ma natomiast raczej możliwości zwrotu towaru do hurtowni – za wyjątkiem wypadku jeśli przyjechał on uszkodzony – po podpisaniu umowy i zapłaceniu. Oczywiście sytuacja może wyglądać nieco inaczej jeśli właściciel sklepu się zorientuje że towar przez kilka dni się nie sprzedaje i nie ma sensu dalej go w sklepie trzymać, zaś sklep za towar hurtowni jeszcze nie zapłacił, iż hurtownia ów towar przyjmie z powrotem.

Należy jednak uprzednio taką sprawę uzgodnić z hurtownią, gdyż jeśli sklep odeśle do hurtowni towar bez uprzedzenia, wówczas hurtownia może go odesłać z powrotem do sklepu, wezwać do zapłaty i jeszcze dodatkowo obciążyć kosztami wysyłki. Takie działanie hurtowni będzie całkowicie zgodne z prawem, gdyż w tym przypadku liczy się fakt zawarcia umowy kupna-sprzedaży.