Idealne auto dla studenta

Student też człowiek i wrócić do domu czasem musi. Poza tym obecnie coraz więcej młodych ludzi jednocześnie stara się zdobyć i wyższe wykształcenie, i pierwsze doświadczenie zawodowe, przez co często muszą szybko przemieszczać się z jednego końca miasta na drugi, a czasem nawet zahaczyć o kilka okolicznych wsi czy miasteczek. Nie wspominając już o tym, że mając samochód, raczej nie będą wracali do domu pociągiem lub autobusem. Jakie zatem cechy powinien posiadać idealny studencki pojazd?

Ekonomiczny maluch…

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę fakt, że będzie to samochód przeznaczony do jeżdżenia po mieście. Większym czy mniejszym – nie sprawia już specjalnej różnicy, bo niezależnie od tego, czy arendą dla będzie dla naszego studenckiego auta Kraków, Nowy Sącz, problemy z jazdą po mieście są bardzo podobne; mała ekonomiczność przemieszczania się, korki, wąskie uliczki, karkołomne sposoby na znalezienie miejsca do parkowania. To wszystko przemawia za tym, żeby studenckie auto było niewielkich rozmiarów. Małe gabaryty przekładają się doskonale na zwrotność pojazdu i szanse na znalezienie wolnego miejsca w centrum miast w godzinach szczytu. A także, przez to, że małe auta mają małe silniki, które robią więcej obrotów i spalają mniej benzyny, są znacznie bardziej ekonomiczne w utrzymaniu, co nie jest bez znaczenia, nawet dla pracującego studenta zaocznego (czesne w końcu rzadko płaci się samo).

…niezawodny i pakowny

Mamy zatem jakiś punkt zaczepienia – małe i ekonomiczne. Ale co dalej? Czy to wystarczy, żeby student był studentem nie tylko zmotoryzowanym, ale również szczęśliwym? Niestety nie. Do pełni szczęścia brakuje tego, żeby auto studenckie było bezawaryjne i … pakowne. W pierwszym przypadku jest to zrozumiałe – student, zwłaszcza taki, którego stać na utrzymanie auta, raczej nie będzie miał czasu na jeżdżenie z samochodem po serwisach (nie wspominając już o kosztach takich eskapad). Dlatego warto wybierać modele, nawet trochę droższe, które jednak cieszą się nieposzlakowaną opinią wśród mechaników. Drugi problem wynika z tego, że dłuższych dystansów nasz student raczej nie będzie pokonywał samodzielnie. Prawdopodobnie przed powrotem do domu postara się o to, żeby znaleźć jeszcze czterech chętnych na podróż. Każdy z tych chętnych będzie miał bagaż, a każdy z tych bagaży będzie zajmował nieco miejsca. Dlatego też pakowność auta również jest cechą pożądaną.

Podsumowując – w przypadku studenta liczy się rozmiar, ekonomiczność, bezawaryjność oraz ładowność auta. Poszukiwania idealnego modelu z pewnością nie będą łatwe, ale warto postarać się znaleźć samochód, który będzie spełniał wszystkie te cechy! W końcu auto ma być naszym pomocnikiem, a nie kulą u nogi.