Innowacyjne rozwiązania w budownictwie

Myśląc o budowie domu starasz się wybierać produkty dobrej jakości, w dość atrakcyjnych cenach. Dlaczego zatem nie pomyślisz perspektywicznie i nie wybierzesz rozwiązań, które w przyszłości zapewnią znaczne oszczędności?

Utrzymanie domu może, ale nie musi słono kosztować, a wysokość wszystkich opłat związanych z jego ogrzaniem, w wielu przypadkach bywa nieprzyjemnym zaskoczeniem. Aby ograniczyć wydatki i zaoszczędzić na utrzymaniu domu, a tym samym zapewnić sobie komfort psychiczny i finansowy, podejmij odpowiednie decyzje już na początku budowy.
Z sekretami energooszczędności zapoznaj się już teraz.

Czym jest dom energooszczędny?

Zgodnie z założeniami i europejskimi przepisami, jest budynkiem, którego celem jest ograniczenie ilości zużywanej energii do około 60 kWh na m2 domu w skali roku.
Co to oznacza? – Mniej więcej tyle, że w ciągu roku m2 domu nie może być ogrzany większą ilością energii niż ta, którą wykorzysta 600 żarówek 100 watowych, działających przez jedną godzinę.

Wykorzystując zasady nowoczesnego budownictwa, szacuje się, że oszczędności energii w budynku energooszczędnym wynoszą około:
– 80-90% – na wentylacji,
– 80% – na mostkach cieplnych,
– 40% – na ścianach zewnętrznych,
– 40% – na dachu,
– 35% – na oknach oraz
– 35% – na podłodze na gruncie.
Przy zastosowaniu rozwiązać energooszczędnych całościowe koszty eksploatacyjne zmniejszą się o ponad połowę.

Wydatki na budowę domu energooszczędnego są większe o około 12% od wydatków na budowę domu tradycyjnego, przy czym biorąc pod uwagę okres 5-6 lat, po których inwestycja się zwraca, warto zastanowić się i rozważyć wybór odpowiedniej opcji.

Dlaczego warto korzystać z innowacyjnych rozwiązań stosowanych w budownictwie?

Przede wszystkim dlatego, że umożliwiają korzystanie z nowoczesnych sposobów pozyskania energii, czyli źródeł odnawialnych, które są energią tanią i przyjazną środowisku naturalnemu.
Uzyskanie jej przez np. wiatr, promieniowanie słoneczne, albo pozyskanie z biomasy jest dobrym przykładem, w jak prosty sposób można pozyskać energię, nie narażając przy tym środowiska na jakikolwiek uszczerbek.

W obecnych warunkach biura projektowe prześcigają się w jakości oferowanych usług, proponując klientom projekty domów, które przekonają do siebie nawet ludzi sceptycznie do tego nastawionych.