Internet w edukacji

Wraz z rozwojem i popularyzacją Internetu, jako doskonałego narzędzia wspierającego proces nauczania powstaje coraz więcej serwisów edukacyjnych. Wśród stron o tematyce edukacyjnej widzimy wyraźne zmiany. Serwisu adresowane początkowo były tylko do uczniów i studentów zawierały w większości materiały pomagające w nauce takie jak. opracowania, gotowe teksty, różnego rodzaju ściągi oraz gotowe prace do pobrania. 

Dzisiaj, gdy już dysponujemy szybkimi łączami internetowymi serwisy edukacyjne umożliwiają nam nie tylko dostęp do zasobów w formie tekstowej, lecz odsłaniają swoje w pełni multimedialne oblicze. Coraz bardziej popularne są podcasty edukacyjne, filmy, kursy audio oraz systemy e-learningowe. W dużej części za redagowanie witryn edukacyjnych odpowiedzialne wydawnictwa naukowe, które dysponują odpowiednim zapleczem merytorycznym umożliwiającym codzienną aktualizację o nowe treści.

Oprócz serwisów redagowanych z myślą o uczniach i studentach dostępnych jest również wiele portali edukacyjnych tworzonych z myślą o nauczycielach i wykładowcach. Na tego typu serwisach można znaleźć informacje bezpośrednio związane z szeroko pojętą branżą edukacyjną, reformą edukacji oraz ścieżką rozwoju nauczyciela. Dużą popularnością wśród nauczycieli cieszą się grupy dyskusyjne umożliwiające wymianę wiedzy pomiędzy użytkownikami.