Jak dbać o baterie do telefonów?

Dziś właściwie wszyscy ludzie posiadają telefony komórkowe, które pozwalają im na utrzymywanie stałego kontaktu z otoczeniem – rodziną, przyjaciółmi czy również osobami z pracy. Tymczasem jednak wiele telefonów jest dość zaniedbanych, jako że nie mają one zapewnionej właściwej pielęgnacji baterii. Jak więc dbać o baterie do telefonów, aby służyły długo i zapewniały odpowiednią ilość energii do skorzystania podczas całego dnia?

Pierwsze ładowanie telefonu

Pierwszą kwestią jest początkowe ładowanie telefonu. W obecnej dobie rozwoju techniki baterie nie wymagają już całkowitego rozładowania i ładowania przez 24 godziny, tak jak to było kiedyś – nadal jednak trzeba będzie zadbać o to, aby bateria do telefonu trafiała od razu, a pierwsze ładowanie następowało od całkowitej jej utraty aż po całkowite naładowanie. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcemy potem cieszyć się trwałością baterii, niezależnie od tego, jakiego jest typu. Co równie ważne, każde ładowanie powinno przebiegać aż do końca, czyli momentu, gdy telefon zasygnalizuje dźwiękiem czy wibracją, że jest całkowicie naładowany i można go odłączyć od kabla. Odłączenie należy przeprowadzić w miarę szybko od pojawienia się sygnału, inaczej bowiem bateria będzie niepotrzebnie czerpać prąd, a to może zmniejszyć jej żywotność.

Czy warto kupować baterie nieoryginalne?

Kolejną kwestią jest wymiana baterii do telefonów. O co konkretnie chodzi? Przede wszystkim o to, że – kiedy nasza oryginalna bateria przestaje działać tak, jak powinna, musimy zadbać o odpowiedni wymiennik. Podczas kupowania wymienników nie powinniśmy sugerować się ceną i wybierać tańszych produktów, bo może to niekorzystnie odbić się na działaniu samej baterii. Często w sytuacji, gdy baterie do telefonów kupowane są jako tanie zamienniki – czyli baterie bez oznaczenia firmowego – może dojść nie tylko do tego, że telefon nie będzie wytrzymywał zbyt długo bez ładowania, ale również do powstawania zwarć, a w rezultacie zepsucia całego aparatu telefonicznego.

Jak dbać o baterie?

Jeśli pragniemy, aby nasze baterie do telefonów wytrzymywały dłużej, co jest istotne zwłaszcza w nowoczesnych, napakowanych wręcz techniką i urozmaiceniami telefonach, musimy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim, dobrze jest wyłączyć wszystkie aplikacje, które nie są nam potrzebne – zwłaszcza te, które są dla nas niewidoczne i pracują w tle. Połączenie z internetem warto włączać wtedy, kiedy faktycznie się z niego korzysta, bo ono również potrafi wyczerpać zapas baterii. Dodatkowo, pomóc może włączenie tzw. trybu oszczędnego, czyli zwykłego wygaszacza ekranu zamiast ruchomego obrazka albo wyłączenie dodatkowych podświetleń klawiszy.