Jak dobrać idealny garnitur

Garnitur jest nieodzowną częścią męskiej garderoby. Umiejętnie dobrany do wieku i sylwetki podkreśla męskie walory, a źle dobrany zaś uwypukla nasze mankamenty.Aby wybrać dla siebie odpowiedni garnitur powinniśmy przed wszystkim przyjrzeć się naszej sylwetce czyli zobaczyć co możemy podkreślić, a co ukryć. Wygląd garnituru świadczy o nas. Jeśli jest on brudny i pomięty wystawia on nam źle świadectwo. Warto kupić drogi garnitur gdyż będzie on lepszej jakości.

Najważniejszą częścią garnituru jest marynarka. Powinna być ona luźno dopasowana tak aby nie ograniczała nam swobody ruchów. Jeśli jesteśmy osobą szczupłą i wysoką możemy pozwolić sobie na marynarkę jedno lub dwurzędową oczywiście przy wyborze kierujemy się panującą obecnie modą. Z kolei osoby otyłe nie powinny zakładać marynarek dwurzędowych oraz pamiętać iż im mniej guzików posiada marynarka tym lepiej się będą w niej prezentować. Spodnie powinny być luźno dopasowane w biodrach i na pośladkach. Ich długość też powinna być dobrana odpowiednio czyli nie mogą być one ani za krótkie ani za długie. Długość spodni najlepiej dobrać do butów. Kierujemy się zasadą, która mówi iż powinny one opadać na buty i lekko się załamywać. Tył spodni powinien sięgać obcasa. I jeszcze jedno, fason spodni dobiera się do obowiązującej mody.

Jeśli chodzi o kolor garnituru to w lecie i na wiosnę nosimy garnitury w jasnych kolorach, a zimą i jesienią w ciemnych. Z kolei garnitury w kolorach ciemnoszarym, ciemnogranatowym idealnie nadają się jako ubrania wizytowe, do pracy bądź też na wieczorne przyjęcia. I jeszcze na koniec kilka rad. Marynarki nie ścigamy przy stole, ale rozpinamy ją. Jeśli marynarka posiada więcej guzików niż trzy zapinamy tylko dwa górne lub jeden środkowy. Marynarka dwurzędowa jest zawsze zapięta.

Autorem artykułu jest:
Konik Garnitury
Stróża 381
32-431 Stróża