Jak dobrać tusz do rzęs?

Głównym zadaniem tuszu do rzęs jest podkreślenie oczu przez zmianę koloru rzęs, a także poprzez ich wydłużenie i pogrubienie. Odpowiednio położony tusz do rzęs nadaje blasku twarzy oraz odmładza użytkowniczkę. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć w sklepach wielki wybór rozmaitych tuszy do rzęs o różnych właściwościach. Odpowiedni dobór tuszu do rzęs to kwestia kluczowa dla właściwego wyglądu oczu.

Przy wyborze tuszu do rzęs należy zwrócić uwagę na jego skład, kolor i cenę. Okres przydatności specyfiku również warto skontrolować. Najlepszy tusz do rzęs nie wysycha zbyt szybko i pasuje do określonego rodzaju rzęs. To głównie typ naszych rzęs, czyli ich długość, gęstość i grubość, ma znaczenie przy wyborze maskary. Użycie właściwego tuszu do rzęs pozwala diametralnie zmodyfikować oczy, a przez to również nasz wygląd.

Mnóstwo młodych dam i mało biegłych adeptek sztuki makijażu zadaje sobie notorycznie pytanie jak malować oczy. Pytanie jak malować oczy jest nierozerwalnie związane z wyborem i adekwatną aplikacją tuszu do rzęs. Wypada trafnie dobrać odcień, lepkość tuszu, a także szczoteczkę. Istnieją cztery zasadnicze rodzaje szczoteczek: stożkowate, cylindryczne, wyprofilowane i asymetryczne. Wybór najodpowiedniejszej z nich będzie miał również kolosalny wpływ na nasz makijaż i ogólny wygląd.

Kobiety mające mało wolnego czasu, chciałyby wiedzieć jak malować oczy, aby efekt był zadowalający i jednocześnie, aby cała procedura nie pochłonęła zbyt dużo czasu. Duża liczba dziewczyn decyduje się ostatnio na hennę i wielofazowy tusz do rzęs. Dają one możliwość szybkiego i trwałego zabarwienia rzęs, przez co można oszczędzić sporo czasu na powszednim malowaniu oczu.