Jak dobrze wybrać kapele weselną?

Bardzo często nowożeńcy pożądają mieć upatrzony orkiestrę na swoim weselu dlatego że bawili się u znajomych na uroczystości weselnej i słyszeli jak grają. Prawda jest jednak taka że bierzemy się za to za późno i słyszymy w słuchawce telefonicznej że termin mamy zajęty. Ten materiał poświecę temu by wyłuszczyć jak się szybko decydować na kapelę oraz dam nieco sprawdzonych rad w jaki sposób odszukać odpowiedni zespół i na co należałoby zwrócić uwagę przy doborze teamu

Kiedy zacząć dzwonić by rezerwować termin

Na pewno nie ma sensu dzwonić do teamu i rozpytywać o całkowity grafik, powinniśmy rozpocząć od tego w którym terminie pragniemy się pobrać i poszukać sali weselnej lub też bankietowej w tym miejscu należy zaznaczyć że wskazane jest się za to zabrać przynajmniej rok przed planowanym przyjęciem. Dobrze powiedzmy że mamy szczęście i sala jest wolna i w tym momencie proponuje mieć przy sobie telefon do grupy muzycznej by na miejscu zapytać ich czy mają wolny termin jeśli tak to rezerwujemy termin sali i kapeli. Taką wersję zdarzeń życzę wszystkim przyszłym nowożeńcom ale nie jest tak kolorowo.

Co jeśli nasz upatrzony team jest zajęty?

Istnieje zawsze taka ewentualność że czekamy na wolny termin orkiestry i modyfikujemy całokształt pod orkiestrę, nie jest to wyssane z palca takie historię dzieją się na prawdę i nie raz słuchałem takie twierdzenia. My natomiast mamy całość zapięte na ostatni guzik i nie potrzebujemy czekać więc zaczynamy się rozglądać za orkiestrą ale co brać pod uwagę przy doborze orkiestry weselnej?

Zadajemy pytania i bierzemy pod uwagę nieco spraw

Dla naszej pewności trafnego wyboru potrzebujemy zadać kilka pytań. Na pewno trzeba zapytać czy grupa muzyczna pije alkohol w czasie pełnienia swojej pracy? Jak długie przerwy robią? Tu warto wywalczać by odstępy pokrywały się z gorącymi potrawami i dążyć do tego by tak zwane bloki nie były krótsze niż 45 min grania i 15 min przerwy.Czy team dysponuje dobrej klasy sprzętem oświetleniowym i nagłośnieniowym? Czy w trakcie przerw orkiestra dba o to by była muzyka w tle? Czy zajmują się wodzirejką czyli prowadzenie zabaw itp.Czy mają Państwo możliwość zażyczenia sobie kilku lub kilkunastu piosenek na życzenie?

Poszukujemy kapeli

Mamy już pytania wiemy o co pytać w takim razie ruszamy w poszukiwanie tej jednej jedynej i najlepszej orkiestry:-) Bardzo dobrze jest się zastanowić czy nasi znajomi dawniej nie rozpamiętywali o jakimś zespole jak to się piękne bawili przy ich muzyce być może warto będzie zatelefonować i spytać o namiary na nich? Jeśli jednak nic nam do głowy nie przychodzi to czas siadać przed komputer. W dzisiejszych czasach w internecie mamy wszystko co dusza zapragnie, bardzo trafnym sposobem jest zacząć swoje poszukiwania od fraz lokalnych np. kapela na wesele warszawa, czemu? Bo jeśli żyjesz w okolicy miasta to masz możność umówić się na prezentację i ocenić kapele. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na agencję muzyczne które zaczynają być słynne z uwagi na zjawisko iż interesanci czują się bezpiecznie podpisując umowę z firmą a niżeli osobą prywatną i nie ulega wątpliwości że taka agencja wyposaża własne kapele w dobrej klasy sprzęt a oprócz tego ma przebrane zespoły za jakie poręcza. Nie wątpliwie godną uwagi jest agencja która nosi nazwę zespół na wesele warszawa.
Na koniec tego artykułu pozostaje mi życzyć Państwu udanego i najlepszego wesela pod słońcem